Ходорковський попросив викликати до суду Путіна

Екс-голова ЮКОСа попросив викликати до суду в якості свідка прем'єр-міністра Володимира Путіна і низку інших високопосадовців. Суд відмовився залучати до справи главу уряду.

Захист екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО "Менатеп" Платона Лєбєдєва, звинувачених у розкраданні 350 мільйонів тонн нафти, просить викликати до суду як свідка прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна.

Адвокати заявили клопотання про те, щоб суддя Віктор Данілкін виписав Путіну повістку до суду для дачі показань свідків.

Суд відмовився викликати на процес Путіна, Кудріна та Сечіна, але погодився викликати голову "Сбербанка" Германа Грефа. Христенко виписана повістка про явку на засідання 22 червня, а Грефу - на 21 червня.

Раніше Ходорковський і Лєбєдєв заявляли про намір викликати до суду для допиту низку високопоставлених чиновників.

Зокрема, захист Ходорковського вважав за необхідне допитати віце-прем'єра Ігоря Сечіна, віце-прем'єра - міністра фінансів Олексія Кудріна, секретаря СБ РФ Миколу Патрушева.

Крім того, захист, вважав за необхідне викликати до суду екс-прем'єра Михайла Касьянова, екс-прем'єра, а нині радника президента РФ Віктора Черномирдіна, екс-прем'єра, а нині главу Торгово-промислової палати Євгена Примакова, спікера Держдуми Бориса Гризлова, колишнього главу ЦБ Віктора Геращенко, а також екс-віце-прем'єра Бориса Нємцова.

Як вважав захисник Вадим Клювгант, це необхідно "для з'ясування обставин, що мають значення для вирішення справи".

Клювгант уточнив, що захист просить з'явитися свідків до суду не раніше 15 червня, оскільки всі вони "люди зайняті і їм треба виробити свої плани".

Прокуратура в свою чергу була проти виклику до суду всіх свідків, заявлених захистом. Держобвинувач Валерій Лахтін вважає, що ці свідки не зможуть пояснити обставин кримінальної справи.

Відносно решти свідків суд визнав, що питання, які їм планує поставити захист, є загальними і не мають відношення до розглянутого кримінальній справі.

Крім того, захист просив викликати для дачі свідчень трьох колишніх співробітників ЮКОСа - Василя Шахновського, Михайла Брудно і Володимира Дубова, які, за версією слідства, входили до складу організованої групи, де лідерами були Ходорковський і Лєбєдєв. Суд залишив дане клопотання без задоволення.

Захист також вважає за необхідне допитати іноземних громадян, які в різні періоди співпрацювали з ЮКОСом, в тому числі, громадян Франції, Ізраїлю та США.

Адвокат Костянтин Рівкін уточнив, що даних осіб не треба викликати до суду, а необхідно в рамках міжнародного співробітництва направити їм питання, які мають значення для судового процесу по другій кримінальній справі екс-глави ЮКОСа і колишнього керівника МФО "Менатеп".

Раніше захист Ходорковського заявив про те, що екс-глава ЮКОСа припиняє голодування, яке він оголосив на знак протесту проти продовження йому арешта до 17 серпня. Вимогою Ходорковського було ознайомнелля з його справою президента Дмитра Мєдвєдєва. Нині він вважає свою мету досягнутою.

Читайте також:

Ходорковський достроково припинить голодування завдяки Мєдвєдєву

Ходорковського, який оголосив голодування, будуть годувати примусово

Ходорковський оголосив безстрокове голодування

Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: