Ходорковський порівняв "юриста Путіна" з "бандитом Сталіним"

Михайло Ходорковський помітив спільні риси радянського диктатора і чинного прем'єра РФ. Альтернативою він вважає "налаштованого на демократичні зміни" Мєдвєдєва.

Ув'язнений екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський дав чергове інтерв'ю західній пресі, в якому цього разу порівняв російського прем'єра Володимира Путіна з радянським диктатором Йосипом Сталіним.

На думку Ходорковського, таке зіставлення виправдано, тому що "юрист Путін" і "бандит Сталін" використовували юридичну недоторканність в одних і тих самих цілях та дискредитували незалежність судової влади.

"Я читав резолюції Сталіна: "Судити і розстріляти". Я чув слова прем'єр-міністра Володимира Путіна: "Він повинен сидіти у в'язниці". Таким чином, він заздалегідь виніс мені другий вирок", - заявив Ходорковський.

Варто зазначити, що до такого порівняння Ходорковського підвели журналісти німецької газети Die Welt, порівнявши процес у справі ЮКОСа з репресіями 1930-х років. "Таке відчуття, що практично нічого не змінилося", - написало видання.

Більш оптимістично бізнесмен сприйняв чинного президента Дмитра Мєдвєдєва. "Мєдвєдєв налаштований на демократичні зміни, він хоче продовжувати реформи. Але бажати змін мало, у них треба вдихнути життя", - сказав він.

І все ж, висловив переконання Ходорковський, Мєдвєдєв "найкраща альтернатива путінізму, який призвів до м'якого тоталітаризму, економічної нестабільності та архаїчної бюрократії".

Ходорковський також вважає, що дружні зв'язки європейських лідерів з Володимиром Путіним підривають демократію в Росії. На його думку, політика, яку практикує європейська політична еліта, розчарувала багатьох росіян, що прагнуть змінити життя в країні на краще.

"Реальна політика", що практикується європейською політичною елітою, вже розчарувала безліч зацікавлених людей в Росії і похитнула їхню віру в істинність цінностей, які пропагує Захід", - зауважив він.

Михайло Ходорковський відповідав на питання, надіслані виданням Die Welt його команді юристів.

Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв наприкінці минулого року були засуджені ще до 8 років ув'язнення у другій кримінальній справі.

Багато людей як у Росії, так і в Європі, назвали справу політичною, і зажадали звільнити бізнесменів.

Читайте також:

У Росії почалася підготовка до третього процесу над Ходорковським

В Ірландії знайшли мільйони Ходорковського

У Росії видали книгу "Чому Брежнєв не зміг стати Путіним"

Політологи побачили початок кризи: Росія повертається в кінець 1980-х

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: