Ходорковський  достроково припинить голодування завдяки Мєдвєдєву

Третє голодування Ходорковського закінчується: він достукався до Мєдвєдєва в рекордні терміни.

Екс-голова нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський, можливо, вже 19 травня припинить безстрокове голодування, оголошене 17 травня через продовження йому арешта до 17 серпня. Захист Ходорковського повідомляв, що голодування екс-глава ЮКОСа перерве, коли отримає підтвердження, що президент РФ проінформований з приводу, з точки зору Ходорковського, порушень закону.

Прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова 18 травня ввечері сказала журналістам, що Дмитро Мєдвєдєв знайомий з відкритим листом Ходорковського.

Захист екс-глави ЮКОСа дізнається про подальші дії свого клієнта 19 травня, коли зустрінеться з ним у суді. "Для того, щоб дізнатися про подальші дії Ходорковського, мені треба зв'язатися з ним, що в даний час неможливо (Ходорковський утримується в СІЗО)", - сказав адвокат Вадим Клювгант.

Нагадаємо, Ходорковський визнав продовження арешту таким, що суперечить закону, що набрав уже чинності, який забороняє брати під варту обвинувачених в економічних злочинах без достатніх підстав. Президент Мєдвєдєв у квітні затвердив поправки, що передбачають, зокрема, заміну взяття під варту для обвинувачених в економічних злочинах на заставу. Зміни вносяться до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів РФ.

У підписаному Мєдвєдєвим законі також міститься положення, відповідно до якого взяття під варту осіб, підозрюваних або звинувачених у скоєнні злочинів, які не є "загальними кримінальними", в основному, у сфері економіки, допускається тільки у виняткових випадках.

Проте Ходорковський у 2005 році вже був засуджений на вісім років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві і ухиленні від сплати податків. Зараз у суді розглядається друга справа проти нього - про розкрадання 350 мільйонів тонн нафти. Саме у цій справі Хамовнічеський суд Москви і продовжив бізнесменові арешт. Ходорковський вже оскаржив продовження арешту - Мосміськсуд розгляне скаргу 21 травня.

Читайте також:

Ходорковського, який оголосив голодування, будуть годувати примусово

Ходорковський оголосив безстрокове голодування

Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: