Ходорковський розповів про доходи, звинуваченнях у вбивстві і розваги у в’язниці

Ходорковський розповів про свої доходи в минулому та підкреслив, що може відзвітувати за кожен зароблений рубль і вже неодноразово це робив.

Михайло Ходорковський, засуджений в кінці грудня на 14 років позбавлення волі за розкрадання нафти, відповідаючи на питання читачів одного з інтернет-журналів, розповів про свої доходи в період роботи в ЮКОС, прокоментував звинувачення у вбивствах, а також повідав про тюремний побут.

Питання інтернет-користувачів журналісти передали Ходорковському через його адвокатів ще влітку минулого року. Тільки в квітні перша частина відповідей екс-глави ЮКОСа була нарешті отримана.

Ходорковський, зокрема, зізнався, що його найбільше бажання після семи років ув'язнення - "обійняти дружину, дітей, потримати на руках онуку, провідати батьків. Дати їм всім свою підтримку і турботу". Решта бажань, за словами екс-глави ЮКОСа, - це вже "по-друге".

Також опальний магнат відповів на питання про свої доходи в період його роботи в ЮКОСі. Його особистий дохід складався з трьох частин - зарплата, дивіденди від групи "Менатеп" і виплати за цивільно-правовими договорами.

Найбільше коштів екс-глава ЮКОСа, за його словами, отримував від дивідендів. "Точну цифру не скажу, але порядок - сотня мільйонів доларів. Ці гроші були задекларовані, з них були сплачені всі передбачені російським законодавством податки", - зазначив Ходорковський.

За словами екс-глави ЮКОСа, його зарплата в компанії була встановлена ​​у відповідності зі штатним розкладом і рішенням ради директорів. Розмір був різним у різні роки, "скоріше символічний", так як Ходорковський був одним з основних акціонерів. "Також я отримував гроші як індивідуальний підприємець, якщо робота не була пов'язана з моїми основними обов'язками у ЮКОС, оскільки вів ще ряд проектів до 1999 року", - розповів Ходорковський.
За словами опального олігарха, більшу частину зароблених грошей він вклав у розвиток компанії та особисті благодійні проекти.

Ходорковський, відповідаючи на запитання про те, чи дають тюремні влади Ходорковському слухати музику і, якщо не дають, на якій музиці він нудьгує, екс-глава ЮКОСа зізнався, що "із незрозумілої причини аудіопрогравачі будь-яких типів у в'язниці заборонені ". За його словами, радіо і телевізор їх не замінюють, оскільки смаки у всіх різні.

Ходорковського також попросили відповісти на запитання, "чи буває так, що великі нафтові гроші, отримані в історичний період початкового накопичення капіталу, не пахнуть кров'ю". "Буває, - з упевненістю заявив опальний олігарх. - Причому в більшості випадків". Ходорковський підкреслив, що він може відзвітувати за кожен зароблений рубль і вже неодноразово це робив.

За його словами, коло найбільших бізнесменів Росії не так вже й широке, тому він може з усією відповідальністю сказати, що "переважна більшість російських найбільших підприємців заробили свої статки не на крові".

Відзначимо, що ЮКОС звинувачували якраз у бізнесі "на крові", зокрема це робив Володимир Путін.

Читайте також:

Ходорковський написав Мєдвєдєву листа про тотальний занепад Росії

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

Путін порівняв Ходорковського з Аль Капоне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: