Ходорковський запустив проект "Замість Путіна" для пошуку кандидата в президенти

Відібрані претенденти не знають про свою участь у конкурсі.

Російський олігарх Михайло Ходорковський запускає платформу для відбору альтернативного кандидата в президенти Росії на виборах, які відбудуться у 2018 році.

Як повідомляє РБК, на спеціальному сайті можна буде ознайомитися зі всіма відібраними кандидатами та проголосувати за одного з них. Фінальним відбором займатиметься журі, яке враховуватиме підсумки народного голосування. Відзначається, що в журі можуть увійти навіть члени партії влади "Єдина Росія".

Платформа, яка називається "Замість Путіна", повинна запрацювати у понеділок, 12 вересня. Ходорковський у разі необхідності надасть підтримку обраному кандидату — юридичну, інформаційну, а також допомогу з організацією штабу і збором підписів.

У списку, за повідомленням, поки 14 осіб, але його розширюватимуть. Також можна буде пропонувати своїх кандидатів. Самі кандидати поки не знають, що беруть участь у конкурсі.

Серед запропонованих кандидатів — мер Єкатеринбурга Євген Ройзман, засновник "Яблука" Григорій Явлінський, голова ПАРНАС Михайло Касьянов, дочка Бориса Єльцина Тетяна Юмашева, віце-президент Transparency International Олена Панфілова, член політкомітету "Яблука" і екс-депутат псковських заксборів Лев Шлосберг. Також до списку потрапили екс-міністр фінансів Олексій Кудрін, екс-губернатор Пермського краю Олег Чиркунов, юрист і колишній суддя Конституційного суду Тетяна Морщакова, історик Іван Курилла, а також журналісти Сергій Медведєв, Олена Риковцева та Ольга Бешлей.

У адміністрації Путіна вже відреагували на проект. Прес-секретар російського президента назвав проект "не цікавим".

Зазначимо, опозиційний російський політик Олексій Навальний збирається претендувати на посаду президента. Для цього він вимагає перегляду його справи у відношенні "Кіровлісу" на підставі рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), щоб мати право участі у виборах в 2018 році.

Залиште свій коментар

Наступна публікація