Ходорковський засуджений до 14 років позбавлення волі

Ходорковського засудили до 14 років позбавлення волі (за сукупністю двох вироків). Таким чином, він зможе вийти на свободу у 2017 році. Нове покарання офіційно відраховується з лютого 2007 року.

Хамовнічеський суд Москви за підсумками розгляду другої кримінальної справи засудив екс-главу НК "ЮКОС" Михайла Ходорковського до 14 років позбавлення волі (за сукупністю двох вироків).

Раніше голова суду Віктор Данилкін оголосив свідчення Ходорковського визнанням провини.

Відповідно до обвинувального вердикту Данилкіна, свідчення Ходорковського про його невинність спростовуються його ж свідченнями: екс-голова ЮКОСа визнав, що особисто контролював всю роботу корпорації.

Суд же встановив, що ЮКОСом керувало організоване угрупування. Суддя зробив висновок, що Ходорковський зізнався, ніби керував роботою злочинного угруповання.

Вердикт судді зустріли дружним сміхом глядачів засідання, журналістів і самих обвинувачених. Публіка також відреагувала на звинувачення на адресу бізнесменів про злочинне використанні англійської мови.

За словами судді, акціонери були позбавлені можливості стежити за роботою, звітністю та результатами діяльності компанії ЮКОС, так як матеріали публікувалися тільки англійською мовою. Тим часом варто відзначити, що жодного позову на адресу ЮКОСа від акціонерів корпорації не надходило.

Також підприємців звинуватили у введенні аудиторів в оману за допомогою ведення подвійної бухгалтерії. Нарешті, бурю емоцій викликала заява про неспроможність свідчень екс-прем'єр-міністра Росії Михайла Касьянова, який раніше заявив про політичне підґрунтя справи, зазначив, що бізнесмени не могли вкрасти ту кількість нафти, яку їм ставиться в провину, а тому всі звинувачення на їхню адресу надумані. Оголошення вердикту проходить у відкритому режимі.

Читайте також:

Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Ходорковського і Лебедєва визнали винними

Міжнародний арбітраж визнав ЮКОС "жертвою" Росії

ВідеоХодорковський засуджений до 14 років позбавлення волі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: