Ходорковський готовий вийти на свободу достроково

Михайло Ходорковський заявив, що бажає вийти на свободу достроково, скориставшись правом на УДЗ. При цьому свою провину він не визнає.

Екс-голова ЮКОСу Михайло Ходорковський має намір скористатися правом на умовно-дострокове звільнення. (УДЗ), при цьому він не визнає свою провину у розкраданні нафти.

Як заявив адвокат Ходорковського Вадим Клювгант, згідно з роз'ясненнями Конституційного суду РФ і змістом КПК РФ Ходорковський має право просити про УДЗ, не визнаючи свою провину.

Адвокат також уточнив, що Ходорковський має намір звернутися з клопотанням про УДЗ до суду за місцем ув'язнення. Наразі Ходорковський і його діловий партнер Платон Лебедєв утримуються в СІЗО Матроська тиша в Москві.

Від коментарів щодо можливого часу подачі клопотання Клювгант відмовився.

Інший адвокат Ходорковського Юрій Шмідт розповів, що сам вперше почув про таке рішення підзахисного і всіляко його підтримує. Однак він додав, що подібне клопотання може стати причиною нових репресій щодо екс-глави ЮКОСа.

"Потрібно буде якось мотивувати відмову у законному праві бути звільненим достроково", - пояснив адвокат.

Раніше, 24 травня, Мосміськсуд пом'якшив покарання Ходорковському і Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму за розкрадання нафти. Згідно із затвердженим вироком, бізнесмени вийдуть на волю в 2016 році.

В грудні минулого року екс-главу ЮКОСу Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО Менатеп Лебедєва було визнано винними за другою кримінальною справою. У вироку, зокрема, вказується, що підсудні скоювали злочини з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення.

Між тим, в доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International зазначалося, що висунуті проти підсудних звинувачення мали політичне підґрунтя, а сам процес був "несправедливим і супроводжувався процесуальними порушеннями".

Раніше стало відомо, що ініціативна група російських громадян почала в інтернеті збір підписів за висунення екс-глави ЮКОСу Михайла Ходорковського як кандидата в президенти Росії.

Читайте також:

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

У Росії в`язні спалили колонію, де сидів Ходорковський

Син Ходорковського: Путін тримає батька за ґратами, бо боїться його

Ходорковський порівняв "юриста Путіна" з "бандитом Сталіним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: