Ходорковський покликав у свідки Путіна

Михайло Ходорковський заявив, що на основі наведених прокуратурою доказів неможливо винести законний обвинувальний вирок.

Екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський 27 жовтня відповів у суді на пред'явлені йому звинувачення і прокоментував вимогу прокуратури засудити його до 14 років позбавлення волі.

Бізнесмен також покликав у свідки прем’єра РФ Володимира Путіна, який у 2003 році вітав ЮКОС з ювілеєм.

На засіданні він заявив, що на основі наведених прокуратурою доказів неможливо винести законний обвинувальний вирок.

"Мабуть, коли в 2006 році прокурорам доручили нас посадити, вони вирішили не брати гріх на душу, і нам пред'явлено таке звинувачення, що винести по ньому законний обвинувальний вирок неможливо", - заявив Ходорковський.

На його думку, прокуратурі за 19 місяців судового процесу також не вдалося довести, що він здійснював злочинні діяння.

Ходорковський попросив суд виправдати його по другій кримінальній справі, хоча і визнав, що цього напевно не відбудеться. "Я розумію, що виправдувальний вирок у московському суді - річ взагалі нереальна, але прошу оцінити старання моїх опонентів", - сказав підсудний.

Він відзначив, що його провину не підтвердив жоден свідок.

Опальний бізнесмен покликав у свідки навіть Володимира Путіна, нагадавши, що той у 2003 році, будучи президентом, вітав ЮКОС з ювілеєм і високо оцінив професіоналізм компанії.

Ходорковський погодився з доводами прокуратури, при цьому трактував їх у свою користь як вказують на його невинність. "Мої опоненти довели, що ЮКОС володів контрольним пакетом акцій, а потім і 100% акцій дочірніх підприємств", - сказав Ходорковський, ніж розсмішив знаходяться в залі суду.

Під час виступу Ходорковського, коли він починав саркастично цитувати звинувачення, в залі лунав здавлений сміх.

Екс-глава ЮКОСа зазначив, що пред'явлене йому обвинувачення недоцільно з економічної точки зору. "Дивно, якщо б ЮКОС купував нафту в Росії за світовою ціною і продавав її, у кращому випадку, за тією ж ціною. При тому, що 60% нафти продавалося всередині країни", - підкреслив він.

Зазначимо, що прокуратура раніше теж використовувала заяви Ходорковського, стверджуючи, що вони є непрямим доказом його провини.

Нагадаємо, справа ЮКОСа – одна з найгучніших в Росії за останні роки. Російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни у низці економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній "Роснефти".

Багато експертів на Заході досі вважають справу ЮКОСа політично мотивованою, однак російська влада це категорично спростовує.

Читайте також:

Ходорковський передбачив швидкий крах путінської системи

Прокуратура "пробачила" Ходорковському ще понад сто тонн нафти

Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Прокуратура РФ: Ходорковський побічно зізнався у злочинах

ВідеоХодорковський покликав у свідки Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: