Ходорковського таємно доставили на зону в Карелії

Михайла Ходорковського етапували до колонії міста Сегежа. У СІЗО, де він тимчасово перебуватиме, йому надали на вибір три камери.

Засудженого до нового терміну ув'язнення екс-главу ЮКОСа Михайла Ходорковського у режимі суворої секретності доставили до колонії ІК-7 міста Сегежа у Карелії. Там він відбуватиме покарання до 2016 року.

Після прибуття до колонії Ходорковського тимчасово помістили до СІЗО 10/2, розташованого поруч. За даними джерел російських ЗМІ, ув'язненому надали на вибір одну з трьох камер в ізоляторі - двоповерхової будівлі з білої цегли.

Прибуття екс-глави ЮКОСа до колонії тримали в суворій таємниці. За деякими даними, його доставили в Сегеж з Петрозаводська не на поїзді, як зазвичай етапують ув'язнених, а на автозаку. Напередодні начальник колонії особисто їздив за ним до столиці регіону.

За неформальними зеківськими "понятіямі", ця зона вважається "червоною" - порядок в ній контролюють не кримінальні авторитети, а офіційна адміністрація.

Прибуття одного з найвідоміших російських ув'язнених місто не схвилювало. У Сегежі абсолютно спокійно. Біля воріт колонії і в будівлі, де відбувається прийом передач, немає жодного відвідувача.

Як розповіли журналістам ув'язнені, Ходорковського, ймовірно, направлять до 9-го загону, який займається господарським обслуговуванням колонії - прибиранням, приготуванням їжі тощо.

Про саму колонії відомо, що вона розрахована на 1342 ув'язнених із загальним режимом утримання і має ділянку суворого режиму на 300 осіб.

Умови утримання тут оцінюються ув'язненими і їхніми родичами як "терпимі". У бараках є телевізори та відеоплеєри, вони можуть отримувати книги і диски.

Як відомо, наприкінці грудня 2010 року Хамовнічеський суд Москви засудив Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва до 14 років колонії, визнавши їх винними в розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні виручки від її продажу. Пізніше суд пом'якшив покарання на один рік.

У першій справі про несплату податків в 2004 році Ходорковський і Лебедєв були засуджені до восьми років позбавлення волі. Колишні бізнесмени були визнані міжнародною правозахисною організацією Amnesty International в'язнями совісті.

Читайте також:

Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Слідчі відмовилися вірити в фальсифікацію вироку Ходорковському

У Росії в'язні спалили колонію, де сидів Ходорковський

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: