Ходорковського, який оголосив голодування, будуть годувати примусово

Екс-голову ЮКОСА, який протестує проти продовження арешту голодуванням, намагатимуться відмовитися від акції, а якщо це не вдасться - годуватимуть примусово.

Екс-голова російського ЮКОСа Михайла Ходорковського, який оголосив безстрокове голодування, помістять в одиночну камеру і через кілька днів його можуть почати годувати примусово.

До того часу тюремний медперсонал буде щодня перевіряти стан здоров'я ув'язненого, а представники керівництва - проводити розмови з ним для того, щоб відрадити від продовження акції протесту.

Тим часом правозахисники побоюються, що після резонансних смертей у СІЗО Сергія Магнітського і Віри Трифонової тюремне начальство буде занадто перейматися одним з екс-головою ЮКОСа, що теж небезпечно.

"Питання про примусове годування може виникнути днів через десять. Підставою до цього служить, як правило, поява ацетону в сечі голодуючого", - пояснив співробітник Федеральній службі виконання покарань. Він відзначив, що в цьому випадку годування проводиться за допомогою спеціальної трубки, що вводиться через гортань людини, а "харчування являє собою спеціальну кисломолочну суміші".

Разом з тим джерело відзначило, що "випадків примусового годування ув'язнених у московських СІЗО не відбувалося, як мінімум, останні шість років".

Він зазначив, що у більшості випадків ув'язненого вдається відмовити від голодування.

Він пояснив, що, якщо голодування пов'язана з умовами утримання ув'язненого в ізоляторі, керівництво вживає заходів для усунення цих незручностей. "Якщо ж скарга пов'язана з розслідуванням кримінальної справи, підслідному роз'яснюється, що ні керівництво установ, ні інші суспільні інститути не мають повноважень вплинути на його перебіг і, таким чином, голодування не досягне своєї мети", - сказав він.

Побоювання у зв'язку з можливим ретельністю тюремних чиновників відносно Ходорковського висловив лідер руху "За права людини" Лев Пономарьов. "Голодування виглядає виправданим, і ми, правозахисники підтримуємо його вимоги. Але я боюся за його здоров'я. Я не знаю, як далеко він готовий піти. В умовах СІЗО голодувати не так просто. По суті, Ходорковський правий. Коли йому продовжили утримання під вартою, було грубим чином порушено російське законодавство", - сказав він.

Підтримку голодуючому Ходорковському висловив обвинувачений разом з ним екс-главою МФО МЕНАТЕП Платон Лєбєдєв. Однак приєднатися до акції протесту він не може через проблеми зі здоров'ям. "Платон Леонідович просто старших і має деякі проблеми зі здоров'ям, і тому не може брати участь у голодуванні", - повідомила його адвокат Олена Ліпцер.

Михайло Ходорковський оголосив голодування на знак протесту проти продовження йому терміну арешту.

Нагадаємо, Ходорковській і колишній глава МФО МЕНАТЕП Платон Лебедев в 2005 році були засуджені на вісім років позбавлення волі, зокрема за шахрайство і ухиляння від сплати податків. У 2006 році проти них було відкрито другу кримінальну справу по звинуваченню в розкраданні нафти.

Хамовнічеській суд Москви 14 травня подовжив термін арешту Ходорковського і Лебедева до 17 серпня.

Читайте також:

Ходорковський оголосив безстрокове голодування

Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Ходорковський назвав Мєдвєдєва символом змін, але не їхнім двигуном

Суд відмовив Ходорковському в праві викликати Путіна до суду

ВідеоХодорковський оголосив безстрокове голодування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: