Ходорковському дали премію за літературну творчість

Екс-глава ЮКОСу, який вже кілька років перебуває за ґратами, був визнаний дуже талановитим публіцистом.

Екс-глава компанії ЮКОС Михайло Ходорковський, який вже кілька років перебуває за ґратами, став лауреатом літературної премії російського журналу "Знамя".

Про це повідомила адвокат Ходорковського Наталія Терехова. За її словами, екс-олігарха відзначили за  "Діалоги з Людмилою Улицькою", опубліковані в номері журналу за листопад 2009 року.

Церемонія вручення премії відбудеться в середу, 13 січня, в Бібліотеці іноземної літератури імені М.І. Рудоміно. Ходорковський зі зрозумілих причин на врученні присутній не буде, і премію отримають його донька Анастасія Ходорковська й адвокат Юрій Шмідт.

Ходорковський давно відомий, як талановитий публіцист. Листування письменниці Людмили Улицької з ув'язненим екс-олігархом було повністю опубліковане в журналі, і, на думку головного редактора "Знамені" Наталії Іванової, "це дуже серйозний, дуже цікавий публіцистичний виступ".

Відомо, що щомісячний літературний журнал "Знамя" видається з 1931 року, і, як нагадала Іванова, літературна премія - одна з його старих традицій. Лауреати журналу нагороджуються в кількох номінаціях, зокрема за найкращий роман, вірш, публіцистику, критику.

Премія, яку отримають Ходорковський і Улицька, має назву "Глобус" і призначається Бібліотекою іноземної літератури, де й відбудеться вручення нагород. Крім того, цього року лауреатами "Знамені" стали поет Андрій Гришаєв, письменники Олег Павлов, Володимир Тучков, Олександр Кабаков та Андрій Турков.

У той же час, захист Ходорковського готується до важливої події - 14 січня Європейський суд із прав людини в Страсбурзі почне слухання щодо його захисту.

Нагадаємо, Ходорковський був заарештований у жовтні 2003 року. У 2005 році він був засуджений до дев'яти років позбавлення за сімома статтями КК РФ, зокрема за шахрайство і несплату податків.

Цього року проти Ходорковського порушили вже нову кримінальну справу, тепер його звинувачують у розкраданні та відмиванні коштів.

Читайте також:

Ходорковський: табірні інтриги схожі на кремлівські

Ходорковський відповів на статтю Мєдвєдєва "Росія, вперед!"

Ходорковський не проситиме у Путіна помилування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: