Ходорковському не вдалося оскаржити законність свого арешту

Навіть голодування, оголошене і раптово припинене екс-главою ЮКОС, не допомогло у розгляді скарги на рішення про продовження його арешту.

Московський міський суд відхилив скаргу колишнього керівника компанії ЮКОС Михайла Ходорковського на рішення про продовження йому терміну попереднього ув'язнення.

Ходорковський вважає, що суддя Віктор Данілкін, що веде другий процес проти нього, порушив закон, залишивши його під вартою до 17 серпня.

Бізнесмен посилався на нещодавно прийняті поправки, що обмежують застосування арешту до обвинувачених в економічних злочинах і навіть оголошував голодування, щоб привернути увагу президента Дмитра Мєдвєдєва.

Прес-секретар глави держави підтвердила того ж дня, що Мєдвєдєв знає про акцію протесту Ходорковського. При цьому президент ніяк не прокоментував рішення екс-бізнесмена. Незважаючи на це, Ходорковський оголосив, що мета голодування досягнута і припинив його.

У засіданні московського суду сам Ходорковський брав участь за допомогою відеозв'язку. Ще до початку слухання він оголосив, що вирішується питання, чи "будуть суди застосовувати закон, очевидно невигідний рейдерам і корупціонерам, або його ігноруватимуть".

Разом з колишнім главою "Менатепа" Платоном Лєбєдєвим Ходорковський звинувачується, серед іншого, в привласненні нафти, видобутої дочірніми компаніями ЮКОС, і легалізації коштів від її продажу. Обоє відбувають тюремні терміни у першій справі ЮКОС і тому не змогли б вийти на свободу, навіть якщо б суд скасував рішення про продовження ним попереднього ув'язнення.

Ходорковський і Лєбєдєв не визнали свою провину ні у першій, ні по другій справі, Ходорковський називав їх політично вмотивованими.

Читайте також:

Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Ходорковський оголосив безстрокове голодування

Ходорковський назвав Мєдвєдєва символом змін, але не їхнім двигуном

Суд відмовив Ходорковському в праві викликати Путіна до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: