Холоднокровний розстріл редакції у Парижі могли влаштувати бойовики "Аль-Каїди" - очевидці

Дата публікації
Холоднокровний розстріл редакції у Парижі могли влаштувати бойовики "Аль-Каїди" - очевидці

У Парижі оголошено план перехоплення / ТСН.ua

Бойовики на очах у свідків пристрелили поліцейського та втекли на чорному Citroen.

Відповідальності за теракт у редакції сатиричного тижневика у Парижі поки що ніхто на себе не взяв, але свідки твердять, що нападники називали себе членами угруповання "Аль-Каїда" з Ємену, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

З криками "Аллах Акбар!" і автоматними пострілами двоє бойовиків забігли до приміщення сатиричного журналу "Шарлі Ебдо" просто під час редакційної наради. Із сусідніх вікон перелякані парижани знімали на телефони відгомін бійні, що коїлася всередині.

"Я думав спершу, що це китайський новий рік, так почало бабахати. Було, мабуть, пострілів 50", - розповів очевидець.

Стрілянина закінчилася за 15 хвилин. Серед дванадцяти загиблих - редактор Стефан Шарбоньє і відомий автор коміксів Жан Кабу. Крім журналістів, жертвами бойовиків стали і двоє поліцейських.

В Парижі невідомі посеред білого дня вбили 12 людей

В Парижі невідомі посеред білого дня вбили 12 людей

"Я була на балконі, почула шум, а потім побачила пораненого поліцейського", - розповіла жінка, яка стала свідком подій.

Пораненого бойовики безжально вбили на очах у свідків перед тим, як втекти на чорному "Сітроені", ледве не задавивши на смерть пішохода.

На часі принаймні четверо із десяти поранених знаходяться у критичному стані.

"Троє озброєних чоловіків втекли в напрямку парку Ла Віллет, там кинули машину і взяли іншу. Усі правоохоронці зараз шукають їх, перевіряючи відео з камер. Ми сподіваємося швидко натрапити на слід", - повідомив речник поліції Еммануель Кемене.

У Парижі негайно ввели у дію план перехоплення.

Президент Франції Франсуа Олланд назвав стрілянину в редакції терактом. "У Парижі скоєно варварський акт проти журналістів, проти свободи слова. Ми оголосили найвищий рівень терористичної загрози і шукаємо зловмисників", - заявив Франсуа Олланд.

Головна версія - редакція постраждала через карикатури на іслам і особисто пророка Мухаммеда.

"Це особлива французька традиція, політичним карикатурам вже кілька століть. Місцева особливість - антирелігійні виступи, адже вся французька революція свого часу виступала проти церкви. Вони критикують католицтво, вони критикують будь-яку віру", - розповіла французька журналістка Енн-Елізабет Муле.

Зазначимо, що на журналістів уже нападали радикали: три роки тому редакцію спалили пляшкою із займистою сумішшю. Цього разу, за кілька хвилин до розстрілу, у Twitter видання з'явилась карикатура на Абу Бакра аль-Багдаді, лідера ніким не визнаної Ісламської держави, що займає частину Іраку та Лівії.

Сьогодні Національна профспілка журналістів закликала усіх небайдужих надвечір 7 січня вийти на площу Республіки - підтримати свободу слова у Франції.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Наступна публікація