Хорватія ратифікувала угоду за територіальним питання зі Словенією

На початку листопада Словенія і Хорватія підписали угоду, що дозволяє міжнародному арбітражу вирішити територіальну суперечку.

У п'ятницю, 20 листопада, парламент Хорватії ратифікував угоду про арбітраж з вирішення територіального спору зі Словенією, який є основною перешкодою на вступ країни до Євросоюзу.

За таке рішення проголосували не лише правлячі партії, але і найбільша опозиційна. "Якщо ми не схвалимо угоду зараз, ніяке наступне покоління не зможе досягти більш вигідної угоди для Хорватії", - сказала перед голосуванням хорватський прем'єр-міністр Ядранка Косор.

Нагадаємо, на початку листопада Словенія і Хорватія підписали угоду, що дозволяє міжнародному арбітражу вирішити територіальну суперечку. Рішення арбітражу буде мати обов'язкову силу для обох сторін і буде захищати доступ Словенії до міжнародних морських шляхів.

Словенія, у свою чергу, зобов'язується не блокувати новий раунд переговорів Хорватії з Євросоюзом щодо членства країни в організації і дає свою згоду на те, що міжнародний арбітраж приступить до розгляду спору лише у разі успішного завершення переговорів про вступ Хорватії до ЄС.

Тепер ратифікувати угоду про арбітраж має Словенія - це може відбутися, за даними агентства, у першому кварталі 2010 року, після того, як питання про територіальну суперечку буде винесено на референдум.

Як відомо, Словенія і Хорватія вже 18 років сперечаються про лінію морського кордону в Піранскій затоці Адріатичного моря. Загреб наполягає на проведенні кордону посередині бухти, а Любляна побоюється, що в результаті для неї буде закрито вихід до відкритого моря.

Читайте також:

Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр

Стала відома зарплата майбутнього президента Євросоюзу

МЗС: Україна може подати заявку на вступ у Євросоюз будь-якої миті

Євросоюз відмовився визнавати незалежність Палестини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: