Хорватія запропонувала прокласти "Південний потік" через її територію

Росія обійде Україну з газом через Хорватію. У Хорватії уже погодилися надати територію для будівництва газогону, про що і повідомили Путіну.

Хорватія запропонувала Росії прокласти газогін "Південний потік" (South stream) через її територію.

Про це заявила прем'єр-міністр Хорватії Ядранка Косор за підсумками зустрічі зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

"Південний потік" - один з основних газотранспортних проектів Росії. Згідно плану будівництва, траса "Південного потоку", пролягає за межами Хорватії: спочатку газогін йтиме з Росії до Болгарії по дну Чорного моря, а потім розділиться на дві гілки. Одна гілка поставлятиме газ до Греції і на південь Італії, а друга - до Сербії, Угорщини і Австрії. Маршрут газопроводу доки остаточно не визначений.

Будівництвом "Південного потоку", пропускна спроможність якого складе 63 мільярди кубометрів, займається російський "Газпром" спільно з італійською Eni. Вартість проекту оцінюється в 20 мільярдів євро. Завдяки трубопроводу паливо до Європи поставлятиме в обхід України.

Нагадаємо, із-за газового конфлікту Росії і України в січні 2009 року на два тижні були перервані постачання газу в європейські країни, включаючи Хорватію, Угорщину і Польщу.

У 2008 році потреби Хорватії в газі склали 3,4 мільярда кубометрів. Близько 60 відсотків всього споживаного країною газу Хорватія добуває самостійно, а останні 40 відсотків купує в Росії.

Читайте також:

СП: "Газпром" хоче врятуватися за рахунок України

Делегація "Нафтогазу" поїхала до Москви змінювати газові контракти

Росія радить Україні платити за газ за рахунок золотовалютних запасів

Тимошенко порадила "Газпрому" не розкидатись гучними заявами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: