Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Християнська сенсація: знайдено печеру, в якій переховувалися учні Ісуса Христа

Знахідку вже взяла під охорону держава.

У Йорданії під однією з найстаріших християнських церков у світі знайшли ще давнішу печеру. Місцеві археологи стверджують, що там жили, молилися та переховувалися від ворогів 70 учнів Ісуса Христа, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пам'ятка розташована в місті Ріхаб, котре заховалося високо у горах на півночі Йорданії поблизу сирійського кордону. Зараз воно повністю мусульманське, але колись тут був ледве що не центр християнства. На маленькій території археологи розкопали 33 церкви.

Просто неба тепер можна побачити долівки храмів із мозаїками VII століття та штукатурку на стінах церкви 230 року від Різдва Христового. Саме під цим, найдавнішим храмом, і виявлено печеру апостольських часів.

У ній збереглися лавки та звернений на схід вівтар. Через дірку в стелі християнам передавали їжу місцеві, котрі підтримували їх.

Археологів вразив короткий напис на одній з мозаїк: "70 улюблених Господом та Святою". Це дуже перегукується з євангельською оповіддю про ширше коло 70 учнів-апостолів і Богородицю.

"Тут знайшли монети і хрестики того часу", - розповідає начальник відділу розвитку Ріхаба Алі Хазар.

У місті вважають, що в печері під час гонінь переховувалися саме учні Ісуса Христа. Тут вони молилися та звершували перші християнські обряди. А отже, мова може йти про найстаріший із відомих християнський храм у цілому світі.

Знахідку в Ріхабі вже наступного року візьме під охорону держава. У Йорданії обіцяють запросити кращих археологів планети, щоб вони ретельно все дослідили.

Це не єдина християнська святиня, яку останнім часом відвідали українські журналісти. Минулого місяця спеціально для ТСН аскети з Афону прокоментували війну на Донбасі.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

ВідеоУ Йорданії під однією з найстаріших християнських церков знайшли ще давнішу печеру

Залиште свій коментар

Вибір редакції