Хто замінить Столтенберга: в ЗМІ назвали імена кандидатів на пост генсека НАТО

Хто замінить Столтенберга: в ЗМІ назвали імена кандидатів на пост генсека НАТО

Associated Press

Призначення генсека НАТО зі Східної Європи стане важливим сигналом для Москви.

На пост генсека НАТО претендують експрезидентка Литви Даля Грібаускайте, експрезидентка Хорватії Колінда Грабар-Кітарович, а також діюча очільниця Естонії Керсті Кальюлайд.

Про це повідомляє Politico.

Як відомо, чинний генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг покине свою посаду у вересні 2022 року. Очікується, що наступника Столтенберга представлять на саміті лідерів НАТО в Мадриді навесні або на початку літа наступного року.

У виданні зазначають, що призначення генсека НАТО зі Східної Європи стане важливим сигналом для Москви.

Колінла Грабар-Кітарович була першою жінкою-президентом Хорватії від 2015 до 2020 року. Вона вже працювала в штаб-квартирі НАТО помічником Генерального секретаря з громадської дипломатії. Також Грабар-Кітарович очолювала МЗС Хорватії. Саме її Politico називає фаворитом з трьох представлених кандидатів.

Експерти вважають, що призначення Далі Грібаускайте може бути сприйнято Росією негативно, в той час як президент США Джо Байден намагається стабілізувати відносини з Кремлем.

Нагадаємо, що посол Франції в Україні Етьєн де Понсен заявив, що зараз немає консенсусу серед членів про надання ПДЧ Україні.

Росія влаштувала військову провокацію в небі поблизу бази НАТО в Литві

Росія влаштувала військову провокацію в небі поблизу бази НАТО в Литві

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Наступна публікація