Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Хтось хоче спотворити реальність". Пєсков уникнув відповіді на запитання про радіаційне зараження лікарів після вибуху під Северодвінськом

За його словами, у Кремлі нічого не знають про зараження радіацією.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі не знають про факти зараження радіацією архангельських лікарів після вибуху ракети під Северодвінськом.

Про це Пєсков сказав, відповідаючи на запитання журналістів, йдеться у розшифруванні видання meduza.

Коментуючи запитання про те, що лікарів не попередили про заражених пацієнтів, прессекретар Путіна сказав. Що йому про це нічого не відомо. "Зрозуміло, але потрібно конкретно знати: які саме лікарі, хто вони. Розумієте? Знеособлено в цьому випадку не можна говорити", - додав він.

Відповідаючи на запитання про те, держава намагається зменшити інформацію про наслідки аварії, Пєсков заявив, що хтось хоче навпаки збільшити її.

"Добре, а ви не пробували з іншого боку подивитися на цю ситуацію? Ситуація складається так, що хтось хоче навмисне загострити інформаційний фон, спотворити реальність і подати ситуацію так, як ніби передумови для небезпеки. Ви не замислювалися, що можна так поставити запитання?", - сказав радник Путіна. Він також порадив журналістам дивитися на ситуацію щодо вибухів під Северодвінськом з двох боків.

Пєсков також наголосив, що нічого не знає про санкції проти медиків з міської лікарні Архангельська.

"Ви говорите: "Архангельські лікарі кажуть". Це ж досить абстрактне вираження "архангельські лікарі". Путіну дають конкретну інформацію, засновану на інструментальному вимірюванні, засновану на оцінці ситуації на місці. Абсолютно професійну. Немає жодних підстав не довіряти цій інформації. Що стосується думки окремих лікарів, то, звичайно, потрібно знати, що це за думка і чия це думка конкретно. Постановка питання "Архангельські лікарі стверджують ...", мені здається, не має права на існування", - сказав Пєсков.

Пєсков також не прокоментував запитання журналістів про документи про нерозголошення, які підписали медики. "Якщо брали розписки, якщо це пов'язано з якоюсь професійною діяльністю, яка підпадає під закон про держтаємницю, відповідно, вони повинні виконувати свої зобов'язання. Якщо з них брали розписки, як же вони абстрактно стверджують про щось інше. Розумієте? Тут доволі суперечлива ситуація", - сказав він.

Нагадаємо, 8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів  вона, зокрема, зачепила територію України. Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав "абсурдною" карту поширення радіації після вибуху на військовому полігоні під Северодвінськом. 

Відео Чотири російські станції моніторингу радіації перестали працювати після вибуху в Архангельській області

Офіційно це пояснюють технічним збоєм. Утім на Заході підозрюють, що росіяни намагаються щось приховати. Раніше ці станції збирали дані про радіацію та ділилися із організацією договору про заборону ядерних випробувань. Наразі заміри не передають станції на Чукотці, Алтаї, у Дубні та Кірові.  

Чотири російські станції моніторингу радіації перестали працювати після вибуху в Архангельській області

Залиште свій коментар

Вибір редакції