Human Rights Watch звинуватила європейські спецслужби у сприянні застосуванню тортур

Правозахисна організація Human Rights Watch заявила про застосування спецслужбами різних країн тортур під час допитів.

За даними правозахисної організації Human Rights Watch, спецслужби Франції, Німеччини та Великої Британії послуговуються для боротьби з тероризмом інформацію, здобутою в результаті катувань.

Як говориться в опублікованій 28 червня доповіді "Співпраця розвідки з країнами, що застосовують тортури, для отримання інформації" західноєвропейські країни регулярно звертаються по допомогу до спецслужб тих країн, в яких систематично застосовуються тортури.

На думку правозахисників, використання інформації, добутої за допомогою катування, є незаконним, оскільки тортури заборонено міжнародним правом. При цьому, використовуючи інформацію сумнівного походження, європейські країни, на думку авторів доповіді, стимулюють використання тортур урядами співпрацюючих з ними держав, тобто побічно сприяють незаконній і негуманній практиці.

Human Rights Watch дійшла висновку, що спецслужби всіх трьох європейських країн не мають детальних інструкцій щодо того, як чинити з інформацією, отриманою з країн, де застосовуються тортури. На думку укладачів доповіді, поведінка Великобританії, Німеччини і Франції завдає удару по репутації всього Європейського союзу.

У той же час представники британських, німецьких і французьких спецслужб заявляють, що відстежити походження інформації та методи її одержання часто буває неможливо.

Нагадаємо, за даними іншої міжнародної правозахисної організації Amnesty International, в 2009 році тортури або жорстоке поводження практикувалися, щонайменше, в 111 країнах.

Читайте також:

Чоловік помер в обіймах російської повії-садистки

ЦРУ розсекретило інформацію про допити із тортурами

В Афганістані знайшли секретну американську тюрму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: