Хуссейн знищив всіх "Мандел"

Джордж Буш пояснив труднощі побудови демократії в Іраку відсутністю в країні "Нельсонів Мандел".

На прес-конференції в Білому домі в четвер, президент США Джордж Буш пояснив труднощі побудови демократії в Іраку відсутністю в країні "Нельсонів Мандел", яких, за його словами, знищив за роки свого правління Саддам Хуссейн, повідомляє AFP.

"В Іраку не може з'явитися миттєвої демократії", оскільки "країна все ще поправляється від жорстокого правління Саддама Хусейна", - заявив президент США.

"Я чув, як хтось запитав: І де ж Мандела?... Ну, Мандела мертвий. Тому що Саддам Хуссейн убив всіх Мандел". "Відбувається психологічне одужання і це тяжка праця для них (іракців)", - додав Буш.

Раніше цього місяця "іракських Нельсонів Мандел" згадав посол США в Іраку Райан Крокер. Він стверджував в своїй доповіді Конгресу США, що в "проникаючій усюди атмосфері страху" Іраку "Нельсони Мандели" не могли існувати, оскільки "ніхто, наділений талантом лідерства, не міг вижити".

Нельсон Мандела - перший чорношкірий президент ПАР, який присвятив своє життя боротьбі проти системи апартеїду, лауреат Нобелівської премії миру.

За свої переконання Мандела 27 років провів у в'язницях ПАР, і був відпущений під тиском громадської думки в 1990 році, коли йому було близько 70 років. У 1994 році, після падіння системи апартеїду, Мандела був обраний президентом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: