Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Основна вимога мітингувальників - відставка прем'єр-міністра та боротьба проти корумпованого уряду.

У столиці Хорватії, Загребі, пройшли масштабні антиурядові демонстрації за участю тисяч людей. Основна вимога мітингувальників - відставка прем'єр-міністра - консерватора Ядранки Косор.

Протестуючі пройшли маршем по центру Загреба, їхня акція обійшлася без сутичок з поліцейськими.

Демонстранти спалили прапор Євросоюзу, вступу до якого домагається влада Хорватії, а також прапор головної опозиційної партії - Соціалістичної. Крім того, вони порвали на шматки прапор правлячої фракції "Хорватська демократична співдружність" (ХДС).

Мітинги протесту пройшли також у деяких інших хорватських містах - Рієці, Спліті і Джякові.

Більшість протестуючих - молоді люди, їхня акція була організована з використанням сайту Facebook. Вони виступають проти корупції, яка захопила Хорватію.

"Корумпований уряд буде змушений усвідомити реальність. Ми доведемо почату нами справу до кінця", - заявив лідер мітингувальників 25-річний Іван Пернар.

27 лютого в Загребі відбулися зіткнення протестуючих, серед яких було чимало футбольних фанатів, з поліцією. Мітингувальники намагалися пройти маршем по Загребу, але працівники МВС не допустили цього. У зіткненнях постраждали 50 людей, включаючи 32 правоохоронців.

За день до цього в Загребі пройшов багатотисячний мітинг ветеранів громадянської війни в Югославії 1991-1995 років. Демонстранти виступали проти видачі сербському суду їх товариша Тихомиров Ставища. Однак крім вимог звільнити ветерана, люди, які зібралися в центрі Загреба висловили протест проти корупції та економічних проблем.

Ядранка Косор, відставки якої вимагає молодь, очолює уряд Хорватії з 2009 року. Її попередник Іво Санадер зараз арештований за звинуваченнями в корупції і зловживанні повноваженнями.

Нагадаємо, з початку року хвиля революцій захопила ряд арабських країн Близького Сходу та Північної Африки. Як відзначали експерти, протести мали в основному економічні причини.

Відправною точкою заворушень у регіоні стала "жасминова революція", яка відбулася 14 січня в Тунісі. Президент Зін аль-Абідін бен Алі втік з країни з сім'єю до Саудівської Аравії і на наступний день був усунутий з посади. Наступним став Хосні Мубарак, який правив Єгиптом протягом 30 років і залишив посаду глави держави 11 лютого.

Потім антиурядові маніфестації перекинулися на Ємен, Лівію, Алжир, Йорданію, Бахрейн, Іран і Марокко.

Читайте також:

Прихильники Каддафі захопили в полон голландських солдатів

Через Каддафі в революційній Лівії загинули вже шість тисяч людей

Британія та США оголосили про готовність до війни з Лівією

Каддафі озброїть мільйони лівійців та обіцяє Заходу "другий В'єтнам"

ВідеоХорватія вимагає відставки уряду

Залиште свій коментар

Вибір редакції