Хвиля чисток та репресій. Що сталося після спроби путчу в Туреччині. Відеоінфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після невдалої спроби державного перевороту кількість людей, які постійно чи тимчасово позбулися посад, вже сягає майже 70 тисяч.

У Туреччині після невдалої спроби військового перевороту, станом на четвер, 4 серпня, були затримані вже 25 917 осіб, з яких 13 419 залишаються під вартою.

Чимало із затриманих підозрюються у зв'язках із ісламським проповідником, який живе у США, Фетхуллахом Гюленом. Офіційна Анкара називає його організатором невдалої спроби військового перевороту. Сам Гюлен неодноразово заявляв, що не причетний.

Всього за підозрою у причетності до заколоту були арештовані, звільнені або опинилися під слідством близько 70 тисяч осіб, серед яких військові, судді, декани та викладачі університетів, а також журналісти. Дивіться детальніше, що сталося у Туреччині після спроби путчу, у нашій відеоінфографіці:

Нагадаємо, у ніч проти 16 липня група заколотників у Туреччині спробувала вчинити переворот. Основними місцями протистояння стали Анкара і Стамбул. Бунтівники вивели на вулиці військову техніку і атакували ключові військові об'єкти. На ранок путч був подавлений. В результаті 246 осіб загинули, ще понад 2,1 тисячі отримали поранення. 

Кадрова "чистка" зачепила більшість державних сфер, зокрема систему освіти, медицину, армію, правоохоронні органи, а також ЗМІ. У твіттері турецького журналіста Махіра Зейналова, що живе за межами країни, зібрані фотографії арештів деяких з журналістів:

Journalist arrests continue in Turkey

Залиште свій коментар

Вибір редакції