Хвороба британської худоби відома на континенті

Вірус катаральної лихоманки худоби, виявлений у Британії, належить до різновиду хвороби, яку раніше реєстрували на континенті.

Вірус катаральної лихоманки худоби, вперше виявлений у Великій Британії 22 вересня, належить до різновиду хвороби, яку раніше реєстрували в Бельгії, Франції, Німеччині, Люксембурзі й Нідерландах, повідомило міністерство навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства Великої Британії.

У районі поблизу міста Іпсвіч у графстві Саффолк на сході Англії, де в суботу було знайдено корову з симптомами катаральної лихоманки, запроваджено обмеження на транспортування худоби.

Найчастіше ця хвороба, переносником якої є кровоссальні комахи, вражає овець, але бувають випадки зараження й інших тварин. Для катаральної лихоманки характерне підвищення температури тіла тварини, набряки голови та морди, а також синюшність язика внаслідок порушення кровообігу, через що вона й одержала свою другу назву - "синій язик".

За словами експертів міністерства, симптоми цього захворювання багато в чому збігаються з симптомами ящура, від якого за останні два місяці постраждала худоба на шести фермах у графстві Саррей.

Нині ветеринари вивчають аналізи всіх тварин з ферми, щоби з'ясувати, чи є виявлений випадок зараження одиничним або йдеться про спалах "синього язика".

"Перш ніж ми зможемо підтвердити спалах, ми маємо довести, що вірус передається від тварини до тварини", - пояснив в інтерв'ю телеканалу Sky News один з експертів міністерства.

У разі, якщо спалах підтвердиться, навколо ферми в Саффолку буде встановлено 20-кілометрову зона карантину, додав він.

Тим часом, навколо однієї з ферм поблизу міста Пітерсфілд у графстві Гемпшир через підозру на ящур у неділю було встановлено зону відчуження.

У вівторок, 18 вересня, спалах ящура було підтверджено на фермі в графстві Саррей (південний схід країни), розташованої неподалік від двох ферм у цьому ж регіоні, де це захворювання виявили кілька днів тому. Навколо уражених ящуром ферм встановили трикілометрову зону відчуження й десятикілометрову зону карантину.

Попередній спалах хвороби було виявлено на початку серпня. Тоді зараженими опинилися дві ферми в графстві Саррей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: