Ідеолог "Аль-Каїди" обізвав Обаму злочинцем

У аудіозаписі, що з'явився на ісламських сайтах, аз-Завахірі в черговий раз розкритикував США.

Напередодні візиту президента США Барака Обами до Єгипту ідеолог "Аль-Каїди" Айман аз-Завахірі виступив із заявою із цього приводу.

У своїй промові один з лідерів відомої терористичної мережі назвав Обаму злочинцем і заявив, що в Єгипті його не чекають.

"Обама – злочинець, який прилетів, щоб обманом дістати те, чого йому не вдалося досягти на землі, оскільки моджахеди зруйнували плани американських хрестоносців поневолити Ірак, Афганістан і Сомалі", - переконаний аль-Завахірі.

Він також заявив, що єгипетські лідери, які приймуть американського президента, є "рабами", що перетворили Єгипет на "міжнародну платформу для тортур в американській війні проти ісламу".

Відносини з мусульманами не можуть бути налагоджені, поки уряд США підтримує Ізраїль, переконана друга людина в "Аль-Каїді" після Усами бін Ладена.

У 10-хвилинному аудіозаписі під назвою "Мучителі Єгипту і агенти Америки вітають Обаму", що з'явився на ісламських сайтах, аз-Завахірі в черговий раз розкритикував США.

Як заявив аз-Завахирі, Обама зарекомендував себе ворогом мусульман, збільшивши контингент американських солдатів в Афганістані, санкціонуючи бомбардування в Пакистані і керуючи "кривавою кампанією проти мусульман" в пакистанській долині Сват. Нагадаємо, що в результаті бойових дій в цьому районі знищено близько 1,1 тис. бойовиків, загинуло 75 військовослужбовців. Близько 2 млн. місцевих жителів змушені покинути долину.

Як очікується, 4 червня Обама виступить в Каїрі. Промова Обами покликана відкрити нову сторінку у відносинах США і ісламського світу. Єгипетська влада пропонували президенту виступити в ісламському університеті Аль-Азхар, але він вибрав світський учбовий заклад - Каїрський університет.

Про що саме скаже президент США в своїй промові, не повідомляється, проте експерти передбачають, що Обама висловить нове бачення адміністрації США близькосхідного врегулювання, а також заходи щодо налагодження діалогу з ісламським світом.

Промову Обами в Каїрському університеті слухатимуть десять високопоставлених представників забороненого угрупування ісламізму "Брати-мусульмани".

Їм подобається тверда позиція американського президента щодо палестино-ізраїльського конфлікту, а також те, як послідовно він працює над зміцненням зв'язків з мусульманським світом.

Читайте також:

"Аль-Каїда" стратила британського заручника

Ліванець намагався створити в США табір Аль-Каїди

В Італії попередили атаку Аль-Каїди на аеропорт

В Багдаді арештували лідера іракської "Аль-Каїди"
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: