Ідеолог "Аль-Каїди" отримає компенсацію

Послу "Аль-Каїди" присудили виплатити 3,6 тис. доларів.

Європейський суд з прав людини зобов'язав британську владу виплатити радикальному ісламському проповіднику Абу Катаді, якого вважають послом "Аль-Каїди" у Європі, 2500 фунтів стерлінгів компенсації (близько 3600 доларів).

Судді порахували, що багаторічне утримання Абу Катади у в'язниці без суду відповідно до одного лише британського закону про тероризм, є порушенням прав людини. Рішення суду вважається остаточним і не підлягає оскарженню.

Європейський суд з прав людини також зобов'язав Великобританію виплатити грошові компенсації розміром від 1500 до 3400 фунтів стерлінгів ще десяти особам, які після терактів 11 вересня 2001 року були затримані і знаходилися в британських в'язницях за підозрою у тероризмі і зв'язках з "Аль-Каїдою".

Серед них шість алжирців, француз, марокканець, громадянин Тунісу і палестинський біженець з табору в Йорданії, який офіційно вважається людиною без громадянства. Судді порахували, що дії британської влади відносно цих людей порушують три статті Європейської конвенції з захисту прав людини, зокрема право на свободу, на справедливий суд і на компенсацію за незаконне затримання.

Абу Катада одержав у Великобританії статус біженця в 1994 році. У 2002 він був арештований після того, як поліція знайшла в квартирах терористів, що влаштували теракти 11 вересня, відеокасети з його проповідями, в яких він закликав мусульман до джихаду. Він був відправлений до лондонської в'язниці строгого режиму Белмарш, де провів наступні три роки.

Катада ненадовго вийшов на свободу, але в 2005 році після серії терактів у Лондоні був знов арештований за підозрою в пособництві терористам. У 2008 році його відпустили під заставу, проте знову був арештований після того, як намагався виїхати з Великобританії. Катада побоюється, що британськаі влада видасть його Йорданії, де він засуджений до довічного ув`язнення.

Читайте також:
Американський професор вирахував місцезнаходження бен Ладена
Терористи-ядерники "Аль-Каїди" навчаються в європейських університетах
"Аль-Каїда" погрожує Індії новими терактами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: