Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ідея Brexit вмирає: Борис Джонсон пояснив свою відставку з поста міністра закордонних справ Великої Британії

Ідея Brexit "вмирає, задушена безглуздою невпевненістю в собі".

Борис Джонсон, який пішов у відставку з поста міністра закордонних справ Великобританіїу понеділок заявив, що вирішив залишити посаду, усвідомивши, що в уряді не поділяють його позицію щодо Brexit.

"У п'ятницю я визнав, що мої аргументи були підтримані занадто малою кількістю для того, щоб узяти верх, і я привітав вас (прем'єра країни Терезу Мей - ред), як мінімум, з досягненням кабінетом (міністрів - ред) рішення щодо подальшого руху вперед. Як я тоді сказав, що тепер в уряду є пісня, яку можна заспівати. Біда в тому, що на вихідних я репетирував слова з неї і зрозумів, що слова застрягли в горлі", - сказав він у своєму листі про відставку, направленому прем'єр-міністру Терези Мей і опублікованому в його твіттері.

За його словами, ідея Brexit "вмирає, задушена безглуздою невпевненістю в собі", а лінія, запропонована Мей, означає, що Великобританія "дійсно попрямувала до статусу колонії".

Разом з тим він подякував співробітникам зовнішньополітичного відомства за плідну спільну роботу. "Я пишаюся видатними співробітниками і співробітницями нашої дипломатичної служби. За останні кілька місяців вони показали, скільки друзів є у цієї країни по всьому світу, коли 28 урядів прийняли рішення про висилку російських шпигунів в якості безпрецедентного протесту проти замаху на вбивство Скрипалів", - наголошується в листі екс-глави МЗС Великобританії.

Джонсон подав у відставку раніше в понеділок після того, як посаду міністра у справах виходу Великобританії з ЄС залишив Девід Девіс. 

В ході зустрічі минулої п'ятниці британські міністри узгодили свою позицію по Brexit на переговорах з ЄС. Зокрема, вони узгодили план по створенню зони вільної торгівлі з ЄС для промислових і сільськогосподарських товарів, що передбачає спільний з ЄС реєстр. Нове митне угода між Великобританією і ЄС, відзначає Бі-бі-сі, буде націлено на створення "об'єднаної митної території". Мей заявила, що такий план дозволить забезпечити виконання Brexit.

За даними телеканалу, Джонсон заявив, що плани Мей по Brexit можуть зробити Великобританії "васальною державою" і стати "серйозним обмежувачем для вільної торгівлі".

ВідеоБорис Джонсон розказав на саміті про розслідування отруєння Скрипаля

Євросоюз вимагає від Росії негайно надати міжнародним експертам усі дані про розробки газу "Новачок", яким могли отруїти Скрипаля. Про це йдеться в оприлюдненій офіційній заяві ЄС. Про гучне отруєння говорили на зустрічі у Брюсселі. Окрема тема дискусій - ситуація в Україні.

Борис Джонсон розказав на саміті про розслідування отруєння Скрипаля

Джонсон зайняв пост міністра закордонних справ Великобританії в липні 2016 року після референдуму про вихід країни з ЄС. До цього він обіймав посаду мера Лондона. Джонсон напередодні проведення референдуму вважався одним із найбільш ярих прихильників цієї ідеї.

Залиште свій коментар

Вибір редакції