IKEA почала аудит після звинувачень про виготовлення меблів з вирубаної у Карпатах деревини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У компанії обіцяють вжити заходів, якщо виявиться, що деревину вирубали незаконно.

Шведська компанія IKEA, яке продає меблі і товари для дому, почала незалежний аудит ланцюга поставок деревини в Україні після звинувачень Earthsight у використанні незаконно заготовленої деревини. Про це заявила пресслужба представництва компанії в Україні в офіційній заяві.

"IKEA вітає звіти організацій і дуже серйозно ставиться до будь-яких звинувачень про участь наших постачальників в незаконній лісозаготівлі. Ми вже почали розслідування на основі нового звіту, опублікованого Earthsight", - йдеться у заяві.

У компанії уточнили, що після публікації нового звіту Earthsight IKEA оперативно запросила незалежний аудит своєї ланцюга поставок деревини в Україні. Крім того, дані, опубліковані в звіті, розслідуватиме організація Assurance Services International (ASI), незалежний аудитор некомерційної організації FSC (Forest Stewardship Council / "Лісова опікунська рада").

"Наголошуємо, IKEA не використовує незаконно заготовлену деревину для виробництва своїх товарів. Глибоко усвідомлюючи глобальну проблематику незаконної вирубки лісів, ми підсилюємо перевірки своїх постачальників на відповідність місцевим та міжнародним законодавствам, а також внутрішнім вимогам IKEA. Якщо отримуємо інформацію про те, що деревина, яка не відповідає цим вимогам, потрапила або може потрапити в ланцюзі постачань компанії, будемо вживати термінових заходів", - додала пресслужба.

Нагадаємо, екологічний проєкт Earthsight провів розслідування та заявив, що шведська меблева компанія IKEA у всьому світі продає стільці з бука, який незаконно вирубали в українських Карпатах. 

Пізніше IKEA пообіцяла перевірити постачальників деревини з України.

Відео Чи причетна незаконна вирубка лісу у Карпатах до стихійного лиха - Геращенко

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у "Право на владу" заявив, що, на його думку, причини повеней на заході Україні є дві - рівень опадів та незаконна вирубка лісів. "Вирубка лісу потрібна, але вона повинна бути виважена, і на кожен гектар зрубленого лісу потрібно саджати гектар і більше. Тоді це буде ефективне управління природними ресурсами" - заявив Геращенко.  

Чи причетна незаконна вирубка лісу у Карпатах до стихійного лиха - Геращенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції