Ікона Сталіна "явила диво" прочанам, які провели з нею молитовну ходу

У Покрові в Росії написали ікону "Велика перемога" на основі "апокрифічного" сюжету про небесне заступництво Сталіну.

Група російських прочан має намір пронести ікону зі Сталіним по місцях боїв під Ленінградом (сучасний Санкт-Петербург). Першу молитовну ходу з нею вже здійснили 8 травня на південному рубежі оборони міста в районі Пулковських висот.

Прочани розповідають, що стали свідками "чуда" - вони весь час молилися і вкрите грозовими хмарами небо прояснилося.

Образ був написаний у місті Покрові Володимирської області на замовлення групи петербуржців іконописцем Михайлом Осипенко і освячений в Оптиній пустині.

Подолавши близько тисячі кілометрів, група, яка супроводжувала образ, привезла ікону "Велика перемога" до Казанського кафедрального собору.

Прочани, які супроводжували ікону, розповіли про дива під час своєї поїздки з Оптиної пустині: "Виїхали на Ленінградське шосе - пішов дощ, небо вкрилося важкими хмарами. Читали акафісти, молилися весь час - і дорога "відкривалася".

На іконі розміром 1 метр на 60 см зображене видіння Пресвятої Богородиці митрополиту Гір Ліванських Ілії (Караму) в 1942 році.

Богородиця зображена в променях світла в печері перед уклінним митрополитом. Вона тримає сувій з текстом, який починається словами "Чи повинні бути відкриті храми і монастирі".

За апокрифічним свідченням митрополита Ілії, який вперше відвідав СРСР після війни в 1948 році, Божа Матір нібито повідомила йому, що "Ленінград узятий не буде", і доручила передати "головнокомандувачу Сталіну", що він виграє війну, тільки якщо відкриє всі храми, монастирі і духовні школи.

Якщо довіряти тільки фактам, то митрополит Ілія зберігав цю таємницю протягом 6 років.

Достеменно відомо, що в 1948 році, коли в Москві проводилася Всеправославна нарада, митрополита Ілію, який прибув з Бейрута, в Кремлі не прийняли. Тому залишається тільки гадати - яким чином він передав послання Божої Матері Йосипу Сталіну.

На "апокрифічному" переказі про Сталіна як послушника Божої Матері засновано шанування диктатора як святого деякими православними Московського патріархату.

Шанування Сталіна, який, нібито, таємно приходив до блаженної Матрони на початку війни, почалося в Петергофському храмі. Настоятель, ігумен Євстафій (Жаков), замовив ікону, на якій була зображена зустріч блаженної Матрони зі Сталіним. Тоді спалахнув скандал, настоятель був усунений, а ікона винесена з храму. І ось знову легенда ожила, але тепер в іншій інтерпретації.

Читайте також:

У Росії з'явилася секта, яка поклоняється Путіну як апостолу Христа

У Києво-Печерській Лаврі освятили ікону із зображенням Сталіна

Популярність Сталіна в Росії стрімко зростає

Навпроти російського храму вивісили Христа, який показує середній палець (відео)

У московському храмі моляться на ікону зі Сталіним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: