Надійне плече Кім Чен Ина: що відомо про загадкову та впливову сестру лідера КНДР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Був навіть поголос, що Чжон певний час несла відповідальність за державні справи під час тривалої відсутності Кіма у суспільному житті.

Просуванням сестри лідера КНДР Кім Йо Чжон до політбюро Робітничої партії Північної Кореї є ознакою того, що Кім Чен Ин абсолютно довіряє своїй родичці.

За численними чутками, Кім Йо Чжон є «мозком» його ретельно збудованого публічного іміджу, оскільки кім Чен Ин намагається посилити свою владу, пише The Guardian.

Йо Чжон на чотири роки молодша від свого брата, Кім Чен Ина. Жінку досить рідко бачили на публіці до 2010 року, коли її сфотографували на конференції корейської Робітничої партії. Протягом наступного року Йо Чжон була постійно присутньою в оточенні її батька Кім Чен Іра, а також її бачили під час жалоби поруч із братом (Кім Чен Ином – Ред.) після смерті Іра у грудні 2011 року.

Кім Йо Чжон офіційно не згадувалася у медіа Північної Кореї до березня 2014 року. Тоді вона супроводжувала Кім Чен Ина під час виборів до Верховної народної асамблеї. Був навіть поголос, що Чжон певний час несла відповідальність за державні справи під час тривалої відсутності Кіма у суспільному житті. Шириться інформація, що тоді у нього були певні проблеми зі здоров’ям.

Після того, як Кім Чен Ин був оголошений лідером КНДР, Йо Чжон часто бачили під час того, як вона супроводжувала брата під час «польових навчань» чи інших громадських заходів.

сестра лідера КНДР, сестра кім чен ина, Кім Йо Чжон
Reuters

ЗМІ пишуть, що політичне «просування» Йо Чжон, яка була призначена заступником члена політбюро керівної в КНДР Трудової партії, свідчить про абсолютну довіру брата. Це підвищення також закріплює її позицію як одну з двох найбільш помітних жінок у суспільному житті Північної Кореї разом з дружиною лідера Рі Сол Ю.

Наприкінці 2014 року Кім Йо Чжон була призначена віце-директором відділення пропаганди та агітації партії. Вона використовувала цю роль, щоб створити культ особистості навколо свого брата, що включало подання його як доброзичливого і доступного лідера КНДР, маючи за модель його діда і засновника КНДР, Кім Ір Сена.

Окрім того, Йо Чжон, а не сам Кім Чен Ин, є натхненником його візитів до тематичних парків, шкіл, будинків простолюдинів, а ще малоймовірної дружби з колишньою зіркою НБА Деннісом Родманом.

Відео Відео масового поклоніння мешканців Північної Кореї Кім Чен Ину набирає все популярності

Своєю чергою, сімейні зв’язки з Кім Чен Ином не є гарантією хорошого ставлення, або ж просто виживання, оскільки молодий лідер КНДР намагається консолідувати владу через серію чисток. За оцінками, ці «чистки» зачепили 140 вищих та державних службовців. Зокрема, Кім Чен Ин наказав стратити свого дядька і близького радника Ян Сон-Такека 2013 року, а ще його підозрюють у причетності до вбивства свого брата Кім Чон Нама в аеропорті Куала Лумпур у лютому 2017 року.

Відео Правоохоронці затримали вже трьох підозрюваних у вбивстві Кім Чен Нама

Однак Кім Чен Ин та Йо Чжон мають спільну матір – колишню танцюристку, яка народилася у Японії. Вважається, що вона була третім партнером Кім Чен Іра. На думку експертів, злет Йо Чжон пов’язаний із тим, що вона стала заміною в керівних органах країни іншої своєї родички, тітки Кім Чен Ина, яка за часів Кім Чен Іра грала ключову роль під час приймання політичних рішень. Також експерти вважають, що її популяризація вказує на зміну поколінь, адже Кім хоче покінчити із особовим складом, який оточував його батька.

«Через перестановку кадрів режим Кім Чен Іна припинив своє співіснування з залишками попереднього режиму Кім Чен Іра шляхом проведення заміни поколінь на ключові елітні посади партії», – вважає професор Кім Йонг-Гіун з університету в Сеулі.

Як і щодо інших членів режиму, так і про Кім Йо Чжон важко знайти інформацію, яка піддається перевірці. Вважається, що їй близько 28 років, хоча деякі звіти говорять, що їй 30. У деяких повідомленнях йдеться про те, що Чжон відвідувала початкову школу у Берні, Швейцарія, у пізні 1990-ті, у той самий час, як Кім Чен Ин. Згодом вона вивчала комп'ютерні науки в престижному Університеті ім. Кіма Ір Сена в Пхеньяні.

Співробітник школи-інтернату заявив, що брат і сестра жили в приватній резиденції, оточеній персоналом та охоронцями. Її батько намагався полегшити ізоляцію дівчини і навіть відправив до Швейцарії північнокорейських музикантів, щоб його донька мала там компанію.

Однак нічого не відомо про життя Кім Йо Чжон протягом років після її університетської освіти та 2007 року, коли вона почала грати молодшу роль у керівній партії. Уже в 2000-х вона брала участь в просуванні брата на посаду лідера КНДР після того, як їхній батько пережив два серцеві напади 2008-го.

Як повідомляється, вона на початку 2015 року одружилася з Чо Шеном, сином віце-голови Робітничої партії, а також у неї вже народилася дитина. Показовим є те, що старший Чо був висунутий на військову комісію партії минулими вихідними, повідомляє офіційне інформаційне агентство KCNA.

До слова, у січні Казначейство США занесло до чорного списку сестру вождя Кім Йо Чон разом з іншими північнокорейськими чиновниками в зв'язку з участю в «серйозних порушеннях прав людини».

Відео Кім Чен Ин розстріляв свою колишню кохану – ЗМІ

Залиште свій коментар

Вибір редакції