Імпічмент Трампа: у Сенаті передумали заслуховувати свідків і розпочали фінальне голосування
Спочатку верхня палата американського Конгресу проголосувала більшістю голосів за запрошення свідків у справі імпічменту експрезидента Дональда Трампа. Однак потім сенатори передумали.

У Сенаті США відмовилися від ухваленого раніше рішення заслухати свідків у справі імпічменту колишнього президента Дональда Трампа. Спочатку в суботу, 13 лютого, 55 сенаторів проголосували за виклик свідків, а 45 висловилися проти. Це рішення підтримала більшість сенаторів-демократів, а також кілька представників Республіканської партії.
Раніше на запрошенні як свідка до Сенату конгресменки-республіканки Ерери Бейтлер наполягала сторона-обвинувачення від Демпартії. Водночас захист Трампа з Республіканської партії попередив, що якщо демократи планують заслухати свідків, то й захист теж хоче поставати їм кілька запитань, передає інформагенція AFP. Однак потім сенатори-демократи і республіканці домовилися офіційно визнати письмову заяву конгресменки Бейтлер як доказовий документ. Після цього почалися заключні виступи сторін.
Таким чином процес щодо імпічменту Трампа може завершитися вже 13 лютого - Сенат розпочав фінальне голосування. У разі виклику свідків цей процес міг затягнутися на невизначений термін.
Нагадаємо, 10 лютого сенатори розпочали слухання щодо імпічменту Трампа. Під час слухань свої аргументи перед сенаторами викладає спочатку сторона обвинувачення, а потім - захисники експрезидента США. Під час цього процесу в Сенаті розглядають дії Трампа перед та під час протестів його прихильників у Вашингтоні, які закінчилися штурмом Капітолія. Сторона обвинувачення наполягає на тому, що дії експрезидента у ті дні можна кваліфікувати як "підбурювання до заколоту", в той час як захист називає увесь цей процес "актом політичної помсти".
Процедура імпічменту була запущена ще в січні, до інавгурації Джо Байдена. За це рішення проголосувала нижня палата американського Конгресу - Палата представників. Однак остаточне рішення має ухвалити Сенат США - для цього необхідно, аби "за" проголосували дві третини сенаторів.
Це вже друга спроба оголосити імпічмент Дональду Трампу - у 2019 році його звинуватили у спробі натиснути на українського президента Володимира Зеленського та намаганні завадити розслідуванню Конгресом закидів у зловживанні Трампом владою. Таким чином останній став першим президентом в історії США, стосовно якого процедуру імпічменту застосовували двічі.
Відео Новини світу: під час розгляду імпічмента Трампа викрились небачені відео штурму Капітолію
Імпічмент Дональда Трампа необхідний, інакше він влаштує ще один штурм Капітолію. На цьому завершився виступ американських парламентарів, які представляють сторону обвинувачення експрезидента США, чий імпічмент уже тиждень розглядають у Сенаті. Трампу закидають підбурювання до штурму Капітолію, під час якого місяць тому загинули п'ятеро людей. Також представили Сенату ще небачене відео тих подій та різноманітні свідчення учасників. Тепер - черга адвокатів Трампа, які почнуть вже сьогодні й обіцяють закінчити до кінця дня.
