Імпічмент Трампа: що розповіли головні свідки за минулий тиждень і кого ще очікувати на майбутніх свідченнях у Конгресі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Палаті представників виступили чиновники Білого дому та Волкер із Сондлендом.

Ще ніколи ми не чули терміну "українізація" в такому сенсі: занурення в корупцію. Це доволі образливо чути. Ще тривожніше - стежити за тим, як крок за кроком Україну все тісніше прив’язують до політичних ігор у Вашингтоні.

Вже наступного тижня під родинне американське свято День подяки - обіцяють новий потужний злив: уже від українських свідків. А тим часом на відкритих слуханнях цього тижня у ролі свідка з’явився вихідець з України, якому не мало, не багато пропонували тут стати міністром оборони, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Відео На слуханнях у США в ролі свідка з'явився виходець з України, якому пропонували стати міністром оборони

"Америка перетворюється на Україну" - так один з американських журналістів, лауреат Пулітцерівської премії підсумовує бої республіканців з демократами на арені імпічменту Трампа. Тривожно стежити за тим, як крок за кроком Україну все тісніше прив'язують до політичних ігор у Вашингтоні. Вже наступного тижня обіцяють новий потужний злив - уже від українських свідків.

На слуханнях у США в ролі свідка з'явився виходець з України, якому пропонували стати міністром оборони

Нашу державу згадують у кожній другій репліці. Щодня під час прямих трансляцій з Комітету розвідки Палати представників - ви як правило бачите його зсередини - черговий свідок, черговий допит, чергова сенсація.

Александр Віндман народився в Києві. Йому було три роки, коли батько вивіз родину до Сполучених Штатів. Працював на кількох роботах, а ночами вчив англійську. Підполковник Віндман - ветеран іракської війни, серед його бойових відзнак - Пурпурове серце, це означає: був поранений на полі бою.

Останні роки він - високопосадовець у раді національної безпеки США. Одразу після телефонної розмови Трампа та Зеленського Віндман, який чув її на власні вуха, пішов з застереженнями до головного юриста ради нацбезпеки. За це, а ще за те, що він заважав послу Сондленду виконувати вказівки президента - прихильники Трампа підполковника Віндмана дуже не люблять.

Закидають Віндману  і завелику приязнь до України і навіть конфлікт інтересів. З’ясувалось, наприкінці весни Олександр Данилюк тричі пропонував киянину за походженням обійняти посаду міністра оборони України. Та попри увесь тиск політиків  у своїх свідчення Александр Віндман - непохитний . Як і його колишній бос.

Британка за походженням, колишня начальниця Віндмана - вона звільнилася з Ради нацбезпеки цього літа - Фіона Гілл стильна, як суміш Мортіши Аддамс і Мері Поппінс, і така ж залізна. Вона детально доводить тезу:  Росія втручалася в американські вибори. Усі інші трактування - спецоперація Москви .

"Дехто з вас в комітеті, здається, вірить, що не тільки Росія і її спецслужби втручалися в американські вибори, що це якось можливо робила і Україна. Це вигаданий наратив, який сформували і розпускають російські спецслужби. Я відмовляюся бути частиною процесу легітимізації цього наративу, начебто Україна - а не Росія - втручалася в наші вибори", - заявила вона під час допиту.

Та вже наступного ранку Трамп телефонує на свою улюблену телепрограму і в прямому ефірі знову закидає Україні втручання у вибори через зв’язок з такою собі компанією Crowdstrike, що першою заявила про злам комп'ютерів Демпартії.

По-перше, послугами каліфорнійської компанії Crowdstrike останні роки користуються республіканці. Та сама партія, яка сподівається наступного року переобрати Дональда Трампа президентом.

А по-друге - жоден українець до неї стосунку не має. Засновник Crowdstrike - Дмитро Альперович, який до Каліфорнії переїхав з Москви. Це легко перевірити, всі журналісти зробили це десятки разів, але стійка фальшивка про зв’язок Crowdstrike з Україною ніяк не вимивається ані з голів окремих республіканських конгресменів, ані з голови президента Америки.

"Зробіть нам послугу, адже наша країна через багато що пройшла, про що Україна чимало знає. Я б хотів, аби ви розібралися, що там сталося з цією ситуацією з Україною, кажуть ще Crowdstrike … здається, там один багатій ваш… Сервер, кажуть він у України!" - казав Трамп телефоном Зеленському.

Ця розмова відбувається 25 липня, а 26 липня посол США в ЄС Сондленд обідатиме в Києві зі співробітником американського посольства. Зателефонує Трампу і той говоритиме так голосно, що дипломат запам’ятає слова Трампа донині:

"Президент Трамп спитав: то він готовий відкривати слідство? Посол Сондленд сказав, що готовий. Додавши: Зеленський зробить що завгодно аби вам догодити", - повідомив радник з політичних питань в американському посольстві в Україні Девід Голмс.

Найепатажніший свідок тижня. Багатій , власник мережі готелів. Він пожертвував мільйон доларів на інавгурацію Трампа. Його помітили і відправили послом до Євросоюзу. Але те, що цікавіше для нас - його зробили головним відповідальним і щодо України.

Відтоді успішний готельєр роздраконив більшість американських кар’єрних дипломатів і чиновників, бо, здається, порушив усі писані і неписані дипломатичні закони. Минуле літо  пан Сондленд провів у спробах затягти  оточення президента України у вигідне для його боса - політично-кримінальне  розслідування. Та коли у Вашингтоні запахло смаленим посол США в ЄС Гордон Сондленд заявив, що головним був не він.  

"Вимоги Джуліані були quid pro quo, послуга за послугу: за влаштування візиту президента Зеленського до Білого дому Джуліані вимагав, аби Україна публічно оголосила про слідство щодо виборів 2016 року, серверу демократів і Burisma. Джуліані висловлював бажання президента США", - розповів Сондленд.

Республіканці одразу почали вибудовувати  нову лінію захисту Трампа: президент нічого не казав, посол усе вигадав. Але протягом семи годин  Сондленд довів, що є справді обдарованим комунікатором і без жодних видимих зусиль бадьоро відбивав усі питання конгресменів з обох партій.

Дональд Трамп після таких свідчень не стримував емоцій, хоча від прямих нападів,  як на інших свідків цього разу утримався.

"Він мене спитав, чого ви хочете від України. Ось, як він мою відповідь наводить, ось як. Готові? Камери працюють? “Я нічого не хочу”. Ось, що я хочу від України. Ось, що я сказав, Я нічого не хочу. Я двічі це повторив", - заявив Трамп.

Саме ці слова, ще й повторені двічі, фотографи помічають у Трампа на папері. Соцмережі вибухають жабами. Слова з блокнота президента покладені на музику і лунають тепер на різні голоси.

Один з конгресменів демонструє фотографію Зеленського - перший візит шостого президента України на передову. Демократи не жалкують часу аби доводити: Україні, що у стані війни, грошова допомога, яку виділив Конгрес і раптово, безпідставно заблокував Дональд Трамп - життєво необхідна. Неодноразово від політиків, чиновників і дипломатів звучать слова: Україна воює з Росією за нас. І це лунає на весь світ.

Але не варто забувати: для демократів це зброя проти конкурента на виборах. Зараз вони лояльні і готові трактувати на користь України та президента Зеленського практично все. Чи так воно буде, коли процедура імпічменту добіжить якогось кінця - велике питання .Тому варто і нам пам'ятати  - Держдеп, американська розвідка, та власне всі її державні інституції нічого і нікого не забудуть у цій історії . І здатні розділяти  навіть інтереси свого президента і інтереси Америки.

Яна Слєсарчук

Плейлист 40 відео Хронологія Ukrainegate

Київ виявився втягнутим у велику американську політичну гру, яка може завершитись імпічментом президента Трампа. Україна набуває репутації країни, де американські політики провертають свої темні справи та зводять між собою рахунки.

Хронологія Ukrainegate

Залиште свій коментар

Вибір редакції