Імпортовану з Росії пшеницю визнали непридатною до вживання

Через скарги на непридатність до вживання пшениці, імпортованої з Росії, уряд Єгипту конфісковує її.

Генеральна прокуратура Єгипту наклала арешт на імпортовану з Росії пшеницю після скарги на те, що вона не придатна для харчових цілей і не пройшла належного контролю якості.

Про це повідомляє єгипетське агентство MENA.

Згідно повідомленню, конфіскації з метою перевірки підлягає вся російська пшениця - доставлена в порт Сафага на Червоному морі або вже розвезена по різних провінціях країни.

В рамках розслідування власті допитують єгипетських торгових представників і співробітників організацій, що займаються закупівлею і відвантаженням товару.

Російські представники вже заявили, що розцінюють це як спробу понизити закупівельну ціну.

"Всі зернові, які ми поставляємо до Єгипту, в повній мірі відповідають стандарту якості. В даному випадку проблема не в якості, це спроба маніпулювати цінами", - заявив президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський.

Прес-секретар Россільгоспнадзору Олексій Алексєєнко заявив, що його відомство поки не одержало офіційних документів щодо рішення єгипетської прокуратури.

"Ми чекаємо від єгипетських компетентних органів офіційних документів і при підтвердженні даних фактів проводитимемо службове розслідування", - відзначив він.

Він також сказав, що за останні 3-5 років з Єгипту не поступало ніяких нарікань з приводу якості російського зерна.

Проте це не перший випадок конфіскації російської пшениці в Єгипті. Два роки тому в портовому місті Александрія був затриманий крупний вантаж пшениці.

Тоді за наказом прокурора було арештовано 40 тисяч тонн продукту, непридатного до вживання в їжу.

У зв'язку з інцидентом була створена спеціальна комісія з представників міністерства сільського господарства і охорони здоров'я Єгипту. У справі фігурувала єгипетська компанія, що уклала з Генеральною організацією постачання угоди на поставку російських зернових.

На цей вантаж був одержаний сертифікат якості з висновком про відсутність в товарі яких або комах і шкідників. Проведена пізніше експертиза, проте, встановила, що пшениця до використовування не придатна.

Читайте також:

Ющенко вважає імпортне м'ясо трагедією

У Криму спалили 20 тон підробленого "Маккофе"

Британські фермери випустили яйця для ледачих

Язик дегустатора кавових зерен застрахували на 10 млн. фунтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: