Індіанців обурило, що бен Ладена порівняли з вождем апачів

У операції з ліквідації бен Ладена американські військові застосували кодове слово Джеронімо - ім'я вождя апачів, який продовжував збройний опір білим поселенцям в XIX столітті.

Американські індіанці обурені тим, що при ліквідації лідера "Аль-Каїди" Усами бен Ладена бійці спецпідрозділу застосували кодове слово "Джеронімо", тобто ім'я легендарного вождя племені апачів, вбитого білими поселенцями. Керівниця апарату сенатського спеціального комітету у справах індіанців Лоретта Туелл заявила, що адміністрація США не мала права цього робити.

За словами директора ЦРУ Леона Панетти, слово "Джеронімо", яке з деяких пір американці вживають у значенні "молодці" або "наша взяла", було обрано в якості пароля, що означало успіх операції.

"Був період 20-25 хвилин, коли ми реально не знали, що відбувається там. Однак нарешті адмірал Макрейвен, який керував операцію, вимовив "Джеронімо! "Це був пароль, який означав, що вони знищили бен Ладена", - повідав Панетта.

Натомість, за словами Туелл, "недоречні застосування символів індіанців поширені в нашому суспільстві, і це надає руйнівний вплив на дітей - як індіанців, так і на інших". Вона також повідомила, що дане питання буде обговорюватися в ході слухань з питань стереотипів щодо корінних жителів Америки, які заздалегідь були призначені в сенаті на найближчий четвер.

Полювання на лідера терористів стало асоціюватися з Диким Заходом ще з 2001 року. Наприклад, заклик тодішнього президента США Джорджа Буша "взяти бен Ладена живим або мертвим" нагадав про плакати, відомі за старими голлівудським вестернам, на яких зображалися злочинці і вожді індійців. 

Так само з Диким Заходом асоціювалися некеровані території на заході Пакистану. Один з коментаторів тоді і назвав бен Ладена "Джеронімо XXI століття, що намагається сховатися від американської армії десь в гірській гряді, яка легко зійде за американський Дикий Захід".

Вождь Джеронімо очолював останню групу апачів, що продовжувала збройний опір білим поселенцям в XIX столітті. Він також переховувався у горах - у масиві Сьєрра Мадре. Вождя переслідували великі військові з'єднання, чисельність яких у свій час доходила до 5000 солдатів. Зрештою вистежити і вбити Джеронімо допомогли розвідники-апачі. Сталося це в 1886 році.

Два підрозділи американської армії названі на честь Джеронімо, щоб відзначити виняткову хоробрість їх бійців. Клич "Джеронімо" також застосовується військовими парашутистами під час операції зі швидкісного десантування з літака.

Все про ліквідацію бен Ладена читайте тут.

Читайте також:

Бен Ладен не був озброєний під час штурму

Обама особисто вибрав спосіб ліквідації бен Ладена

Похорон бен Ладена в морі: США обіцяють фото і відео, ісламські клерикали обурені

Обама у Білому домі спостерігав за вбивством бен Ладена як за грою-стрілялкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: