Індійська опозиція влаштувала протести

Масові акції протесту проти побиття журналістів депутатом місцевих зборів влаштувала опозиція в столиці індійського штату Біхар.

Масові акції протесту проти побиття журналістів депутатом місцевих законодавчих зборів, які влаштувала опозиція в столиці індійського штату Біхар - Патне, практично паралізувала життя в місті, передає індійське телебачення.

Автомобільний рух в Патне майже повністю паралізований, закриті школи і магазини, в центр з ранку надходять колони демонстрантів з прикріпленими до одягу чорними бантами, які відгукнулися на заклик опозиційної до влади штату Національної народної партії вийти на вулиці.

Інцидент, що став причиною акції протесту, відбувся в четвер в будинку депутата від правлячої в Біхарі Народної (об'єднаної) партії Ананта Сінгха. Він запросив журналістів для інтерв'ю. Коли парламентарія з багатим кримінальним минулим запитали про його причетність до скоєного цього тижня в Патне вбивства, Сінгх вийшов з себе.

Разом з двома десятками помічників він накинувся з кулаками на репортера і двох операторів, розбив устаткування і відмовився їх випускати. Визволити постраждалих вдалося лише через дві години. Поліція заарештувала депутата і четверо його спільників.

Один з журналістів був госпіталізований зі скаргою на болі в грудях. Поведінку одіозного політика викликало обурення не тільки журналістського співтовариства, але і низки опозиційних політичних сил.

Глава уряду Біхара, однопартієць Ананта Сінгха Нітіш Кумар також засудив поведінку свого соратника. Він звернувся в Центральне бюро розслідувань з проханням зайнятися розслідуванням загибелі жінки, у вбивстві якої журналісти запідозрили депутата Сінгха.

Індійські журналісти не раз ставали жертвами конфліктів з політиками, частіше - на регіональному рівні. У квітні в штаті Гуджарат активісти правої індуїстської партії побили телерепортера, який зробив сюжет про позашлюбні відносини двох молодих людей.

Інший тележурналіст був побитий в Уттар-Прадеші за репортаж про особисті заощадження глови адміністрації цього штати Маяваті. Конфлікт з місцевою політичною силою став причиною побиття в 2004 році журналіста телеканалу "Зі ньюз".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: