Індія і Пакистан вперше сіли за стіл переговорів після терористичних атак

Індія та Пакистан розпочинають налагоджувати двосторонні звязки.

Індія і Пакистан вперше сіли за стіл переговорів після терористичних атак в Мумбаї в 2008 р. Так, міністри закордонних справ обох країн зустрілися сьогодні в Делі на чотиригодинних переговорах в спробі налагодити відносини між країнами, які були затьмарені подіями в 2008 р. Нірупама Рао, міністр закордонних справ Індії, відзначила, що дана зустріч є "першим кроком на шляху відновлення довіри" між країнами.

Нагадаємо, що 26 листопада 2008 р. озброєні ісламські екстремісти, захопивши риболовецький траулер, увірвалися на ньому в індійське м. Мумбаї. Там вони проникли на три об'єкти: готелі "Тадж-Махал" і "Оберой", а також єврейський центр "Наріман". У цих будівлях бойовики захопили заручників, яких утримували два дні, поки індійський спецназ не провів операцію по їх звільненню. У результаті загинуло 195 мирних жителів, серед яких були громадяни Індії, США і Ізраїлю. Четверо терористів були також убиті.

Салман Башир, міністр закордонних справ Пакистану прокоментував дану ситуацію таким чином: "Що стосується трагедії в Мумбає, уряд Пакистану прийняв всі необхідні заходи". Він також відзначив, що першорядним завданням Пакистану на сьогоднішній день є боротьба з тероризмом.

Н.Рао і С.Башид визнають необхідність подальшого діалогу між двома країнами, що володіють ядерною зброєю, але поки не домовилися про наступну зустріч.

Читайте також:

Індія запропонувала Пакистану відновити діалог

У Пакистані висунуті звинувачення посібникам мумбайських терористів

Пакистан звинуватив Індію у підтримці талібів

ВідеоІндія і Пакистан вперше сіли за стіл переговорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: