Індія може відновити експорт COVID-вакцини від AstraZeneca до червня, але є умова

Індія може відновити експорт COVID-вакцини від AstraZeneca до червня, але є умова

Фото: Associated Press

В Інституті сироватки крові Індії визнали присутність "вакцинного націоналізму".

Найбільший у світі виробник вакцин, що базується в Індії, зможе відновити експорт COVID-препаратів від AstraZeneca до червня 2021 року, якщо в країні стабілізується ситуація із поширенням коронавірусу.

Про це виконавчий директор Інституту сироватки крові Індії Адар Пунавалла повідомив у вівторок, 6 квітня, в інтерв'ю The Associated Press.

За його словами, спалах захворюваності може продовжити затримки через те, що виробник буде змушений задовольнити внутрішні потреби.

Індійський Інститут сироватки крові є ключовим постачальником підтримуваної ООН ініціативи "COVAX", спрямованої на рівний доступ до вакцин від COVID-19 в усьому світі.

Зауважимо, що 25 березня "COVAX" оголосив про серйозні збої в постачанні препаратів. Спалах коронавірусу в Індії змусив місцевого виробника призупинити експорт, що поставило поставку близько 90 мільйонів доз COVID-вакцини на паузу.

Відтоді кількість нових випадків інфікування в Індії збільшилася майже вдвічі, при цьому найбільший добовий приріст, а саме понад 100 тисяч заражень, зареєстрували в понеділок, 5 квітня. У зв'язку із цим в Нью-Делі та Мумбаї посилили карантин.

За словами Пунавалли, компанія "вирішила зробити Індію пріоритетом на два місяці" і сподівається потім відновити експорт. Втім, якщо зростання захворюваності не припиниться, їй "доведеться продовжувати поставки до Індії, а не куди-небудь ще". "Тому що ми повинні захищати нашу націю", - зауважив очільник Інституту.

Він визнав, що це "ускладнює наші договірні зобов'язання" з постачання вакцин в інші країни, і додав, що приймає телефонні дзвінки від різних світових лідерів. "Мені довелося ввічливо пояснити всім ситуацію", - сказав він, зазначивши, що більшість голів держав це розуміють, тому що стикаються з тими ж проблемам. "Націоналізм присутній певною мірою всюди", - висловився Пунавалла.

Раніше в ЮНІСЕФ прогнозували, що Індія може поновити експорт вакцини від коронавірусу CoviShield у травні

Новини світу: Україна закупить 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 у компанії "Pfizer"

Новини світу: Україна закупить 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 у компанії "Pfizer"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація