Індія не Іран

Індійський кабінет міністрів схвалив приєднання Індії до оновленої Конвенції МАГАТЕ про фізичний захист ядерного матеріалу.

Про це повідомляє агенція "РИА Новости" з посиланням на прес-службу уряду Індії. 

”Приєднання до Конвенції сприятиме посиленню міжнародних правових зусиль щодо боротьби з терроризмом", - йдеться в повідомленні прес-служби кабміну. 

Це рішення також слугуватиме "зміцненню міжнародної співпраці під час розслідування, покарання й екстрадиції осіб, що здійснили теракти або акти саботажу з використанням радіоактивного матеріалу, ядерних пристроїв". 

Індійська ракета
Індія пристала на вимоги МАГАТЕ щодо посилення заходів ядерної безпеки всередині країни (Фото: Wikipedia)

Приєднання Нью-Делі до оновленої Конвенції експерти розглядають як крок назустріч Вашингтонові, занепокоєному безпекою ядерного матеріалу в Індії, яка не є членом Договору про нерозповсюдження. 

На цей момент США та Індія ведуть переговори про висновок угоди в області ядерної енергетики. Перешкодою для підписання операції стали розбіжності щодо прав Нью-Делі на збагачення відпрацьованого ядерного палива в країні, проти чого заперечує Вашинґтон. 

Конвенція набула чинності ще 20 років тому і націлена на забезпечення захисту ядерного матеріалу під час міжнародного перевезення в першу чергу від терористів. 2005 року було прийнято радикальні поправки до Конвенції, що розширюють відповідальність країн за охорону ядерного матеріалу на їх власній території. Таким чином, у п'ятницю Індія взяла на себе й ці зобов'язання. 

Відповідно до поправок до Конвенції, Індії необхідно буде створити орган з фізичного захисту ядерного матеріалу від терористів, а також призначити відповідальні органи за розробку необхідних правових актів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: