Індія не відмовиться від ядерної програми

Прем'єр Індії заявив, що ядерна енергетика залишиться одним із пріоритетних напрямків розвитку країни.

Манмоган Синґг і Джордж Буш
news.yahoo.com
Ліві партії Індії критикують прем'єра за угоду зі США, яка не дає Індії можливості проводити випробування ядерної зброї.
Ядерна й сонячна енергетика зіграють найважливішу роль у забезпеченні Індії електрикою, і уряд країни є відданим її розвиткові, заявив у понеділок журналістам індійський прем'єр-міністр Манмоган Синґг, який опинився в центрі політичної кризи через договір у царині ядерної енергетики зі США.

”Наш уряд зберігає прихильність розвиткові ядерної енергетики", - заявив прем'єр на церемонії закладки першого каменя до фундаменту нової будівлі штаб-квартири державної нафтової компанії ONGC.

Слова прем'єра пролунали на фоні політичної кризи, що вибухнула в Індії стосовно угоди про співпрацю зі США в галузі ядерної енергетики. Ліві партії, підтримка яких у парламенті забезпечує стійкість урядові Синґга, назвали угоду "такою, що суперечить національним інтересам Індії" й зажадали відмовитися від планів співпраці зі США, пригрозивши "серйозними наслідками".

Комуністи та їхні прихильники вважають, що угода ставить Індію в залежне становище та підштовхує її в фарватер американської зовнішньої політики. Вони вимагають скасування передбачених документом переговорів із МАГАТЕ й Групою ядерних постачальників до з'ясування всіх наслідків співпраці з Вашинґтоном.

Індійська ракета
Індійський політикум не хоче відмовлятися від серйозних амбіцій країни у військовій сфері. (Фото: Wikipedia)
Уряд і правляча коаліція сприйняли загрозу серйозно й напередодні пізно ввечері оголосили про готовність сформувати погоджувальну комісію, яка займеться вивченням наслідків реалізації угоди зі США для незалежності індійської ядерної програми й зовнішньої політики. До неї ввійдуть експерти, вчені, члени правлячої коаліції та лівих партій, представники МЗС.

Ліві партії обговорять цю пропозицію й свої подальші кроки на спільному засіданні в понеділок.

Угоду про співпрацю Індії та США в галузі ядерної енергетики було остаточно узгоджено в липні після двох років напружених переговорів. Вона дозволить Індії, яка не є членом Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, купувати за кордоном сучасні ядерні реактори й уран.

Вашинґтон, проте, дав зрозуміти, що припинить будь-яку співпрацю в ядерній сфері й зажадає повернути раніше поставлене паливо й устаткування для АЕС, якщо Делі проведе випробування ядерної зброї. Такий крок наказує зробити Білому дому закон Гайда, ухвалений конгресом США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: