Індія планує скасувати особливий конституційний статус штату Джамму і Кашмір

Дата публікації
Перегляди
1558
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Індія планує скасувати особливий конституційний статус штату Джамму і Кашмір

Фото: Associated Press

Штат Джамму і Кашмір має особливий статус, свої власні законодавчі органи і свій прапор.

Уряд Індії оголосив про скасування статті 370 конституції, яка наділяє штат Джамму і Кашмір особливим статусом.

Про це повідомив у понеділок міністр внутрішніх справ Індії Аміт Шах, виступаючи в парламенті країни.

"Статтю 370, наділяє Джамму і Кашмір особливим статусом, слід скасувати. Устрій Джамму і Кашміру має бути реорганізовано", - сказав міністр.

Постанову, що містить відповідну пропозицію, підписав президент Рам Натх Ковінд.

За конституцією Індії Джамму і Кашмір має особливу автономію, в цьому штаті всі закони, ухвалені центральним урядом (за винятком тих, які стосуються сфер оборони, зовнішніх зв'язків та деяких інших), повинні були проходити схвалення місцевої асамблеї. Жителі інших регіонів Індії не мали право купувати в Кашмірі землю. Штат має власний прапор і власну Конституцію.

Згідно з пропозицією уряду, Джамму і Кашмір втрачає статус штату і стає союзною територією (має менше прав, ніж штат), від нього відділяється історична область Ладакх, яка також стає союзною територією. Очікуються й інші зміни в сфері статусу і управління Кашміром. Джамму і Кашмір при цьому збереже свій законодавчий орган.

Нагадаємо, 27 лютого пакистанські військові заявили, що збили два індійських літаки в спірному регіоні Кашмір. В Індії підтвердили лише зникнення одного. Внаслідок інциденту загинули щонайменше четверо громадян Індії, також принаймні одного пілота було захоплено в полон.

Ескалація конфлікту між країнами сталась раніше, коли президент Пакистану попередив Індію про адекватну відповідь після авіаудару у Кашмір. Ця територія розділена між двома країнами і саме на пакистанську частину Індія здійснила авіаналіт.

У Нью-Делі заявили - операція була скерована проти табору бойовиків, які взяли відповідальність за теракт 14 лютого. Тоді загинули 40 індійських військових. За даними індійського уряду, у бомбардуванні загинуло чимало бойовиків, тоді як речник пакистанської армії заперечив наявність жертв чи руйнувань. Авіаудар через лінію розмежування став першим за майже півстоліття – після індо-пакистанської війни 1971 року.

2 серпня у районі кордону Індії і Пакистану в Кашмірі сталася перестрілка між військовими обох країн. Внаслідок загинули семеро осіб: з боку Пакистану загинуло троє військовослужбовців і один мирний житель, а з індійського - один військовий і двоє мирних жителів, один з яких - дитина.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1558
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація