Індія скасувала автономію Кашміру: Пакистан згортає торгівлю та депортує посла

Дата публікації
Перегляди
3347
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Індія скасувала автономію Кашміру: Пакистан згортає торгівлю та депортує посла

Фото: Associated Press

Між ядерними країнами стрімко зростає напруження.

Офіційний Ісламабад вислав представника Індії та відкликав свого посла із Нью-Делі. Так Пакистан відреагував на рішення індійського парламенту скасувати автономію для підконтрольної Нью-Делі частини регіону Джамму та Кашмір, повідомляє CNN.

Боротьба за Кашмір точиться, відколи 1947 року Велика Британія надала незалежність своїй колишній колонії, котра за релігійною ознакою розділилася на індуїстську Індію та мусульманський Пакистан. Державного кордону між ними немає тільки у Кашмірі, там натомість існує так звана лінія контролю. Регіон заселений переважно мусульманами, а підконтрольна Індії його частина – єдиний у країні штат, де індуїсти перебувають у меншості.

Рішення парламенту Індії 6 серпня скасовує особливий конституційний статус Джамму та Кашміру та підпорядковує штат безпосередньо Нью-Делі. Крім того, в регіон скеровано десятки тисяч військових на додачу до вже присутніх у мілітаризованому штаті. Там відключено інтернет, а також мобільний і стаціонарний зв’язок, аби запобігти поширенню інформації та заворушенням місцевого населення. Адже рішенням парламенту, серед іншого, скасовується заборона на придбання нерухомості в Джамму та Кашмірі для нерезидентів. Також жителі інших штатів Індії відтепер зможуть подати заявку на роботу чи стипендії, які раніше були зарезервовані для місцевих мешканців. Експерти вважають, що цей крок може призвести до демографічних змін у штаті з дотепер переважно мусульманським населенням.

У відповідь уряд Пакистану вислав головного дипломатичного представника Індії і призупинив двосторонню торгівлю.  В офісі прем’єр-міністра Імрана Хана пообіцяли, що статус дипломатичних відносин з Індією буде знижено. "Ми відкликаємо нашого посла з Нью-Делі і висилаємо їхнього", - заявив міністр закордонних справ Шах Мехмуд Куреші. Також офіційний Ісламабад планує звернутися до ООН із приводу ситуації, що склалася. Велика міжнародна увага до стосунків Індії та Пакистану пояснюється володінням обома державами ядерною зброєю.

Влада Пакистану затримала 44 підозрюваних у скоєнні теракту на території Кашміра

Влада Пакистану затримала 44 підозрюваних у скоєнні теракту на території Кашміра

Окрім усього, свої інтереси в регіоні має Китай, який контролює близько 20% території Кашміру. Пекін має тісні зв'язки з Ісламабадом і також протестує проти політики Індії. Китайське міністерство закордонних справ уже звинуватило Нью-Делі в зазіханні на територіальний суверенітет КНР. У відповідь індійські дипломати заявили, що рішення парламенту є "внутрішньою справою, що стосується території Індії. Індія не коментує внутрішні справи інших країн і розраховує на аналогічний підхід".

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3347
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація