Індія вперше в своїй історії запустила ракету на Місяць (відео, оновлено)

Перша індійська місячна місія стартувала. Ракета, що злетіла рано вранці, прямує до орбіти супутника Землі. Деталі - на відео (без коментарів. Associated Press).

Для космічної програми Індії - це справжній прорив. Країна тепер зможе зайнятися вивченням поверхні Місяця і складанням її 3-мерного атласу.

З азіатських країн лише Японії і Китаю вдавалося вивести космічні апарати на навколомісячну орбіту. Якщо ця місія пройдет успішно, вона обіцяє стати проривом в індійській космічній програмі.

Спочатку апарат повинен буде облетіти Землю. Це так званна розгінна траєкторія, яка дозволить доставити "Чандраян" на 100-кілометрову місячну орбіту. Ймовірно, політ займе більше 5 діб.

У космосі "Чандраян", символічно названий на честь індійського місячного бога Чандри, проведе близько 2 років. Планується провести розвідку різних місячних родовищ: від покладів льоду, які, ймовірно, можуть знаходитися на полюсах (якщо їх знайдуть, це буде доказом наявності на Місяці води) до, можливо, запасів гелію-3, який в перспективі обіцяє стати високоефективним паливом.

ВідеоЯк Індія запустила ракету

ВідеоІндія підкорює космос

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: