Перші 5 000 вагонів будуть готові протягом двох тижнів.
Через пандемію нового коронавірусу, вперше за 167 років, було зупинено найдавнішу залізничну мережу в Азії. Влада Індії вирішила перетворити цілих 20 000 вагонів поїздів у палати для ізоляції пацієнтів.
Про це повідомляє CNN.
Перші 5 000 вагонів будуть готові протягом двох тижнів. Вони вирушатимуть у будь-яку точку країни, яка може зіткнутися з нестачею лікарняних ліжок через спалах Covid-19.
За даними Університету Джона Гопкінса, 1 квітня в Індії було зареєстровано 4 288 випадків захворювання на Covid-19, в тому числі 117 смертей - відносно невелике число для країни з населенням 1,3 мільярда осіб. Хоча система лікарень в Індії ще не перевантажена, перепрофільовані поїзди можуть послабити деяке навантаження, якщо кількість пацієнтів з коронавірусом почне зростати.
Preparing to Combat Coronavirus: In a novel initiative, Railways has converted train coaches into isolation wards for COVID-19 patients
— Piyush Goyal (@PiyushGoyal) March 28, 2020
Now, Railways will offer clean, sanitised & hygienic surroundings for the patients to comfortably recover. #IndiaFightsCorona pic.twitter.com/miYO3LOGfN
Раніше повідомлялося, що у Індії полісмен із шоломом у формі коронавірусу на голові просить водіїв на дорозі повернутися додому та дотримуватися карантину.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!