Індія запустить 6 атомних реакторів за російським зразком

Індія паралельно будує АЕС на основі власної технології та на основі російської технології.

Індія планує почати експлуатацію шести нових атомних реакторів у найближчі п'ять років, збільшивши їх кількість з 19 до 25, повідомляє агентство ІАНС.

Два із шести запланованих до пуску реакторів запрацюють на АЕС "Куданкулам", де Корпорація з ядерної енергії Індії (Nuclear Power Corporation of India Ltd., NPCIL) завершує будівництво двох енергоблоків "ВВЕР-1000" за російською технологією.

Перший енергоблок дасть електроенергію в березні 2011 року, другий - у грудні того ж року.

Ще по одному реактору планується запустити на АЕС "Кайга", АЕС "Какрапар" і на станції в штаті Раджастан. Всі ці реактори споруджуються за індійською технологією.

Ще один експериментальний реактор на швидких нейтронах потужністю 500 мегават повинен запрацювати до середини 2012 року, сказав директор NPCIL.

Індія паралельно будує АЕС на основі власної технології та на основі російської технології. У майбутньому планується розпочати будівництво станцій на французькому та американо-японському обладнанні.

Уряд Індії визначив п'ять майданчиків для будівництва АЕС на основі іноземних технологій. Всі вони знаходяться на узбережжі. В даний час NPCIL добудовує за російською технологією два перші енергоблоки АЕС "Куданкулам" в штаті Таміл-Наду на півдні країни.

У жовтні 2009 року уряд Індії розподілив між США, Францією та Росією ще чотири майданчики. Американці отримали дві - в штатах Андхра-Прадеш і Гуджарат, Франції виділили майданчик у штаті Махараштра, а Росії - в Західній Бенгалії.

Читайте також:

Індія успішно випробувала ракету для системи ПРО

Через 40 років Індія обжене Китай за чисельністю населення

Індія оголосила тендер на купівлю бойових безпілотників

Запуск індійської ракети завершився аварією за 300 секунд після старту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: