Індія завершила створення "ядерної тріади"

Індія спустила на воду першу атомну субмарину. Тепер країна готова до ударів із землі, повітря та води.

Індія спустила на воду свій перший підводний човен з ядерним реактором, здатний здійснювати запуск балістичних ракет.

Таким чином країна завершила створення "ядерної тріади": удари відповідною зброєю можуть бути завдані Індією із землі, повітря і води.

Підводний човен отримав назву "Аріхант", що означає "Винищувач ворогів". Він був збудований в Індії, проте за технічного сприяння Росії (за основу було взято ще радянський проект підводного човна 670 "Скат").

Через деякий час планується спуск на воду другого човна подібного типу. Проте польові випробування нової субмарини триватимуть до 2015 року, коли її планується запустити у серійне виробництво.

Вартість проекту, в рамках якого планується побудувати всього п'ять субмарин, оцінюється в 2,9 мільйона доларів. Хоча через фінансові труднощі проект вже неодноразово відкладався, Індія поступово все ж таки запроваджує його в життя.

"Море набуває все більше значення для національної безпеки Індії, і нам слід пристосуватися до нових умов в цій сфері", - заявив прем'єр-міністр Манмохан Сінгх.

Наразі на озброєнні Індії перебувають16 дизельних підводних човнів російського і німецького виробництва, вік яких перевищує 25 років. Також в рамках модернізації підводного флоту індійський уряд має намір найближчим часом отримати у Росиі в лізинг підводний човен "Нерпа".

Підводний атомний флот, здібний до завдання ядерного удару, є найважливішим компонентом комплексу ядерних озброєнь. На даний момент підводні човни такого типу є на озброєнні тільки у Росії, США, Великобританії, Франції і Китаю.

Саме нарощування Китаєм своєї військової потужності в регіоні може бути однією з причин, що підштовхують Індію до модернізації збройних сил: головний економічний суперник Індії на сході вже довгий час поставляє зброю її найближчим сусідам – Пакистану і Шрі-Ланці. Також вельми символічно, що спуск на воду "Аріханта" був приурочений до десятиріччя закінчення Каргільської війни між Індією і Пакистаном.

Читайте також:

Іран готовий розбомбити ядерні об’єкти Ізраїлю

Росія будує ракетно-ядерний флот для нащадків

Індійські військові озброюються гранатами з пекучим перцем

Китай влаштовує парад атомних підводних човнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: