Індія звинуватила пакистанського розвідника в терактах у Мумбаї

Індійська влада вважає розвідника пакистанської служби розвідки ISI причетним до терактів в Мумбаї в листопаді 2008 року.

Індія опублікувала досьє на розвідника пакистанської служби розвідки ISI, якого індійська влада вважає причетним до терактів в Мумбаї в листопаді 2008 року. Матеріали розміщені на сайті уряду Індії.

У досьє згаданий якийсь Мейджор Ікбал, який, згідно з висновками індійської влади, служив у ISI і був посередником між спецслужбами і американцем пакистанського походження Девідом Хедлі, якого звинувачують у підготовці нападу на Мумбаї.

Передбачається, що Ікбал передав Хедлі 25 тисяч доларів. Американець, імовірно, постачав інформацію для терористів і був близький до організації "Лашкар-і-Тайба", яку вважають причетною до терактів в Мумбаї.

Людина на ім'я Мейджор Ікбал згадується в матеріалах слідства у справі чиказького бізнесмена Тахаввура Хусейна Рани, також підозрюваного в причетності до мумбайських подій. У документах повторюється інформація про зв'язок Ікбала і Девіда Хедлі, однак про його роботу в розвідці Пакистану мови не йде. Суд над Раною почнеться в найближчі тижні. На думку The Times of India, публікація досьє пов'язана саме з початком процесу в США.

Крім Мейджора Ікбала в опублікованому Індією досьє згадані ще чотири людини, причетні до теракту в Мумбаї або до діяльності пакистанської організації "Лакшар-і-Тайба". Ніхто з цих чотирьох в співпраці з пакистанською розвідкою не помічений. The Wall Street Journal відзначає, що раніше Індія неодноразово висловлювала підозри в причетності спецслужб Пакистану до вбивства мирних громадян в Мумбаї, але офіційно ці підозри не публікувалися.

Питання про співпрацю Пакистану з терористами було піднято після вбивства Усами бен Ладена в пакистанському місті Абботтабад в ніч на 2 травня 2011 року. Операція була здійснена силами спецназу США без відома влади Пакистану. Згодом влада Сполучених Штатів висловила припущення, що лідера "Аль-Каїди" могли вкривати пакистанські спецслужби.

У результаті нападу групи терористів на Мумбаї загинули близько 200 осіб. У теракті брали участь 10 осіб, всіх, крім одного, ліквідував індійський спецназ. Єдиний учасник нападу, який вижив, був засуджений до смертної кари.

Читайте також:

Поліція розстріляла протести проти будівництва АЕС в Індії, є жертви

Вертоліт Мі-17 розбився в Індії: 20 людей загинули

Далай-лама офіційно пішов з політики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: