Індії дозволили топити піратські судна

Флот Індії отримав офіційний дозвіл ООН переслідувати піратські судна у водах Сомалі.

Випадки захоплення піратами торгових суден біля берегів Сомалі останнім часом почастішали. Кілька разів у заручниках опинялися громадяни Індії. 18 листопада індійський військовий корабель "Табар" потопив піратське судно в Аденській затоці після того, як пірати відкрили вогонь.

До рук піратів недавно також потрапили гонконгівський суховантаж, що прямував до Ірану з партією зерна на борту, і риболовецький корабель Республіки Кірібаті.
У департаменті індійського судноплавства підтвердили, що на борту суховантажу знаходяться семеро громадян Індії.

"Дозвіл, даний нам ООН, дозволяє кораблям індійського флоту заходити у води Сомалі, якщо це пов'язано з переслідуванням піратів", - заявили представники індійського командування.

Індія закликала інші країни до співпраці. За деякими повідомленнями, індійська влада має намір наступного тижня спрямувати в Аденську затоку принаймні ще один військовий корабель.

"Табар", який потопив піратське судно, патрулює води Аденської затоки менше місяця, проте вже встиг забезпечити безпеку 35 суднам, що проходять небезпечний відрізок маршруту.

Дії піратів ставлять під загрозу торгівлю між багатьма країнами, оскільки Аденська затока пов'язує Червоне море з Індійським океаном і є одним з найбільш завантажених торгових морських шляхів.

Лише з початку нинішнього року нападу піратів піддалося понад 90 суден, а втрати, завдані піратами різним державам, становлять близько 30 млн. дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: