Індонезія почала евакуацію населення поблизу вулкану Мерапі

В Індонезії оголосили четвертий, вищий ступінь готовності до виверження на вулкані Мерапі, що знаходиться в одному з найбільш густонаселених районів планети.

Центр вулканології і зниження геологічних ризиків Індонезії оголосив у понеділок вранці четвертий, вищий ступінь готовності до виверження на вулкані Мерапі в провінції Центральна Ява - одному з найбільш густонаселених районів планети.

"Хочемо ми цього чи не хочемо, але на Мерапі оголошується тривога", - заявив глава організації Суроно.

Мерапі (що в перекладі з індонезійської означає "вогненна гора") є одним з найактивніших вулканів Індонезії - країни, що посідає перше місце у світі за кількістю подібних "вогненних гір". Він розташований в безпосередній близькості від одного з найважливіших міст Яви - Джокьякарте.

Другий рівень готовності до виверження був оголошений на "вогненній горі" ще 20 вересня, а після місяця наростання активності Мерапі ЦВСГР підняв його до третього, зажадавши 21 жовтня в цілях безпеки припинити всю діяльність в радіусі 8 кілометрів від вершини.

Проте на минулих вихідних почалося витікання лави в напрямку річки Гендол, а купол, що формується над вулканом за рахунок все нових викидів вулканічних порід, помітно прискорив своє зростання. "Офіційна" висота Мерапі становить 2,968 кілометра, однак для активного вулкана це величина змінна: при сильних викидах вона може збільшуватися на десятки метрів за лічені тижні.

"Ми також зареєстрували різкий стрибок кількості багатофазних вулканічних землетрусів - з 321 в п'ятницю до 525 в суботу", - розповіла голова секції Мерапі в Центрі розвитку та вивчення технологій вулканології Шрі Сумарті (Sri Sumarti).

"Ми повинні готуватися до гіршого", - наголосила вона.

На думку Суроно, найбільша небезпека загрожує розташованим на південь від вулкана двом районам Особливого округу Джокьякарта - Слеман і Клат. Глава ЦВСГР вважає, що якщо в 2006 році пірокластичні хмари - розпечені хмари попелу і газів, здатні пересуватися зі швидкістю в сотні кілометрів на годину - забрали життя двох жителів схилів "вогненної гори", які живцем згоріли в одному із спеціально створених на її схилах сталевих бункерів, то цього разу слід чекати ще більш небезпечного виверження вибухового типу.

"Ми вважаємо, що цього разу виверження буде вибуховим, як у 1930 році, і вулкан не обмежиться викидами газів, як це було в 2006 році", - заявив він газеті Jakarta Globe.

Найпотужніше за сучасний період виверження Мерапі в 1930 році згубило 1,4 тисячі осіб.

"Проте подібний сценарій є всього лише гіпотезою. Насправді, ніхто не знає точно, коли саме відбудеться виверження Мерапі, і скільки вулканічного матеріалу буде при цьому викинуто", - додав вулканолог.

За оцінками глави Бюро з пом'якшення наслідків стихійних лих провінції Центральна Ява Джарота Нугрохо (Djarot Nugroho), зі схилів "вогненної гори" необхідно терміново евакуювати майже 54 тисячі осіб, для розміщення яких вже створено 22 тимчасових таборів.

Евакуація населення сіл, розташованих в безпосередній близькості від кратера, вже почалася і поки торкнулася близько чотирьох тисяч осіб.

Мерапі є не тільки одним з найактивніших, але і входить до числа найбільш небезпечних вулканів Індонезії: уже в 1994 році пірокластичні хмари забрали життя майже 70 людей.

Читайте також:

У столиці Індонезії поліція застосувала проти маніфестантів газ

В Індонезії озеро вийшло з берегів і накрило місто: близько тисячі постраждалих

В Індонезії зіткнулися два потяги: більше 40 людей загинули

ВідеоІндонезія почала евакуацію населення поблизу вулкану Мерапі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: