Інформатор у справі Магнітського міг бути убитий за прямим наказом Путіна - ЗМІ

Про таку ймовірність повідомив BuzzFeed з посиланням на джерела в правоохоронних органах Британії, США і Франції.

Британські спецслужби отримали від Управління директора Національної розвідки США (ODNI) доповідь про те, що російський фінансист і інформатор у справі Магнітського Олександр Перепеличний був "швидше за все убитий за прямим указом Путіна або людей, близьких до нього".

Про це повідомив BuzzFeed з посиланням на неназвані джерела в американських, британських і французьких спецслужбах.

Зазначається, що 2015 року Конгрес США попросив американські спецслужби підготувати доповідь з аналізом "використання Росією політичних вбивств в управлінні державою". Два співробітника американської розвідки розповіли виданню, що у звіті стверджується, що "з великою часткою впевненості можна говорити про вбивство Перепеличного за наказом Кремля". Офіційні представники ODNI і ЦРУ відмовилися коментувати цю інформацію, пославшись на високий рівень секретності.

"Кремль активізував свої зусилля з ліквідації своїх ворогів за кордоном за останні кілька років, особливо в Британії", — сказав BuzzFeed один з високопоставлених співробітників розвідки США.

Представники спецслужб Британії та США сказали BuzzFeed, що британський уряд не хоче розпалювати дипломатичну напруженість з Росією. "Рішення звинуватити двох російських спецслужб в радіоактивному отруєнні перебіжчика КДБ Олександра Литвиненка в Лондоні в 2006 році викликало 10-річне протистояння з Кремлем", — зазначають журналісти.

Кілька чиновників сказали виданню, що британський уряд зацікавлений у тому числі у збереженні потоку російських інвестицій в лондонські банки і нерухомість.

Розслідуванням смерті Перепеличного також займалися французькі спецслужби. Високопоставлені співробітники правоохоронних органів країни заявили виданню, що британська влада регулярно перешкоджала цьому розслідуванню. Французький детектив, який веде цю справу, назвав "дивним" той факт, що англійці "послабили будь-яке розслідування явно підозрілої смерті".

Інформатор спецслужб у справі Магнітського Олександр Перепеличний переїхав до Лондона 2010 року, де помер під час пробіжки у 2012 році від серцевого нападу. Як вважалося спочатку, його смерть була природною.

Раніше засновник фонду Hermitage Capital Уїльям Браудер заявив, що, зокрема, у справі Сергія Магниского, чималу роль зіграв російський генпрокурор Юрій Чайка.

"Саме під керівництвом Чайки чиновники прокуратури потурали катуванням Магнітського в слідчому ізоляторі, а після загибелі Магнітського Чайка особисто зупинив розслідування у справі Магнітського Ради при президенті з прав людини, а його підлеглі звільнили від відповідальності чиновників МВС, які переслідували Магнітського ", - стверджував він.

Залиште свій коментар