Інформатор WikiLeaks постав перед судом Швейцарії

Рудольф Ельмер постав перед судом в Цюріху за шантаж, неправдиве повідомлення про теракт та порушення банківської таємниці.

19 січня, колишній співробітник швейцарського банку Julius Baer Рудольф Ельмер, який став першим інформатором  WikiLeaks, постав перед судом в Цюріху.

55-річному Рудольфу Ельмеру інкримінують погрожування, шантаж і неправдиве повідомлення про теракт. Крім того, його звинувачують у порушенні банківської таємниці.

Справа стосується епізоду в 2008 році, коли банкір передав сайту WikiLeaks відомості про рахунки в Julius Baer. За версією слідства, перед тим, як надати дані порталу, Ельмер пропонував банку викупити їх. У 2004 році він зажадав від Julius Baer виплати 37 тисяч євро.

Також за даними слідства, Ельмер погрожував співробітникам швейцарського банку. Він вже визнав відправку до Julius Baer листів із погрозами. Тим часом, звинувачення в неправдивому повідомленні про закладену в будівлі бомбу банкір відкинув.

Коментуючи передачу WikiLeaks відомостей про рахунки, фінансист стверджував, що ставив собі за мету розкриття сумнівної діяльності банку, що допомагає своїм клієнтам уникати оподаткування.

Очікується, що вердикт колишньому працівникові банку Julius Baer буде оголошено пізніше.

Нагадаємо, що 16 січня колишній менеджер одного зі швейцарських банків Рудольф Ельмер видав сайту Wikileaks дані про рахунки різних політиків і корпорацій в офшорних банках.

Читайте також:

Голову німецької компанії звільнили через публікації Wikileaks

WikiLeaks оприлюднить банківські таємниці "багатих і знаменитих"

Засновник WikiLeaks напише автобіографію за 1,5 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: