Західні ЗМІ: Москва боїться "другого Афганістану" у Киргизії

Росія хоче зміцнити свої позиції в Киргизії, однак боїться втратити обличчя в очах світової спільноти, втрутившись у внутрішній конфлікт в республіці.

Москва опинилася перед важким вибором у зв'язку з останніми подіями в Киргизії, пишуть іноземні видання. З одного боку, Кремль хоче зміцнити свої позиції в регіоні, щоб не допустити посилення там Китаю чи США, з іншого - боїться втратити обличчя в очах світової спільноти, втрутившись у внутрішній конфлікт в республіці.

Німецька газета Tagesspiegel припускає, що Москва зволікає, так як боїться повторити радянський досвід введення військ до Афганістану в 1979 році. Тоді уряд країни офіційно попросив СРСР про військову допомогу, а в підсумку Радянський Союз засуджували за окупацію.

Тим часом, якщо не припинити виступи в Киргизії зараз, то вони можуть перетворитися на громадянську війну, яка перекинеться і на сусідні держави. Тоді неминуче зросте наркотрафік і зміцняться позиції радикальних ісламістів, чого зовсім не бажають у Кремлі. У результаті, як пише німецьке видання, "на самостійні дії в Киргизії Москва навряд чи зважиться".

Втім, відзначає The Wall Street Journal, ентузіазмом в цьому відношенні не відрізняються і інші країни. "Для США та Росії киргизький криза становить стратегічну небезпеку", - пише видання.

На думку американських журналістів, зіткнення в Киргизії поставили у складне становище не тільки РФ, а й Сполучені Штати.

"Для Вашингтона Киргизія є життєво важливим транзитним центром для військових поставок до Афганістану і основний альтернативою ризиковим постачанням з Пакистану. Держдепартамент у неділю закликав до швидкого відновлення миру і порядку, підтримавши зусилля ООН і ОБСЄ щодо пошуку рішення", - стверджується в статті.

Для Москви ж, як пише видання, киргизька криза стала випробуванням зусиль з надання більшого впливу в регіоні, який до недавнього часу залишався полем геополітичної боротьби.

"Ентузіазму в Москві не багато. Хто захоче взяти удар на себе і щось з цим робити? У мене немає відповіді", - зазначив Ендрю Качинс, аналітик Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

ЗМІ зазначають, що раніше в американській пресі з'являлися повідомлення про те, що тимчасовий уряд під керівництвом Рози Отунбаевої перед тим, як звернутися за військовою допомогою до Росії, неофіційно звернувся до США. Наступного ж дня киргизьке керівництво опублікувало офіційне спростування.

Нагадаємо, країни-члени Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) не виключили застосування будь-яких засобів з метою припинення міжетнічного насильства в Киргизії.

Раніше Москва перекинула до республіки батальйон штурмової бригади ПДВ "для охорони російських військових об'єктів і безпеки російських солдатів".

Читайте також:

ОДКБ допустила "будь-які заходи" у зв'язку з насильством в Киргизії

Криваві зіткнення у Киргизстані

Росія перекинула в Киргизію батальйон десантників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: